Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gmina Jasienica Rosielna

Unia Europejska

AKTUALNOŚCI:

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025"

Utworzono dnia 11.05.2022

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Gmina Jasienica Rosielna w ramach programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025" otrzymała dofinansowanie w wysokości 33 500,00 zł.

czytaj dalej na temat: „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025"

Gminne świętowanie uroczystości 3 Maja

Utworzono dnia 05.05.2022

Uroczystą Mszą Świętą w Kościele Parafialnym p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Jasienicy Rosielnej rozpoczęły się gminnego obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, połączone ze świętem NMP Królowej Polski. Po nabożeństwie, podczas którego homilię wygłosił Proboszcz Parafii ks. Marek Zarzyczny, wszyscy wierni w uroczystym przemarszu udali się na dalszą część majowych obchodów pod pomnik Polonia Semper Fidelis.

czytaj dalej na temat: Gminne świętowanie uroczystości 3 Maja

Zaproszenie

Utworzono dnia 04.05.2022

Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Jasienicy Rosielnej zaprasza do odwiedzenia strony internetowej instytucji. Strona funkcjonująca pod adresem: ckibp-jasienicarosielna.pl została przygotowana i będzie systematycznie rozbudowywana przede wszystkim z myślą o potrzebach użytkowników, w tym o lepszej dostępności dla osób ze specjalnymi potrzebami.

Granty PPGR

Utworzono dnia 04.05.2022

Granty PPGR "Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym- Granty PPGR" Cyfrowa gmina

Pieniądze zostały przydzielone w ramach Rządowego Programu Polska Cyfrowa ma na celu walkę z wykluczeniem cyfrowym terenów popegeerowskich oraz poprawę warunków nauczania zdalnego w czasie pandemii. Już w najbliższych dniach  zostanie podpisana umowa na kwotę  25 200,00 zł, w ramach której zostanie zakupionych 8 szt. laptopów i komputerów stacjonarnych dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR-ów.

czytaj dalej na temat: Granty PPGR

Ogłoszenie o znalezieniu bezpańskiego psa

Utworzono dnia 11.04.2022

Urząd Gminy w Jasienicy Rosielnej informuje, o znalezieniu bezpańskiego psa w miejscowości Orzechówka :

Prosi się o kontakt osoby, które mają informacje o miejscu pochodzenia tego psa, ewentualnych właścicieli lub osoby chętne do jego przygarnięcia.

Więcej informacji pod numerem: 13 30 61 139.

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie o znalezieniu bezpańskiego psa

W hołdzie Janowi Pawłowi II

Utworzono dnia 06.04.2022

Wspomnienie Jana Pawła II – Honorowego Obywatela Gminy Jasienica Rosielna w 17. rocznicę Jego przejścia do domu Ojca zgromadziło wieczorem 3 kwietnia br. w sali widowiskowej w Urzędzie Gminy liczne grono uczestników, wśród których honorowe miejsca zajęli miejscowi duszpasterze. Spotkanie zorganizowane przez Wójta Gminy Jasienica Rosielna oraz Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Jasienicy Rosielnej objęło dwie zasadnicze części.

czytaj dalej na temat: W hołdzie Janowi Pawłowi II

Wieloletni Rządowy Program "Posiłek w szkole i w domu"

Utworzono dnia 31.03.2022

Koncert orkiestry Fire Band

Utworzono dnia 23.03.2022

20 marca br. w sali widowiskowej Urzędu Gminy w Jasienicy Rosielnej odbyło się bezprecedensowe wydarzenie muzyczne wyrażające solidarność mieszkańców gminy z ogarniętą wojną Ukrainą. Koncert orkiestry dętej Fire Band pod batutą Tadeusza Podulki, zorganizowany został przez Wójta Gminy oraz Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Jasienicy Rosielnej.

czytaj dalej na temat: Koncert orkiestry Fire Band

Wnioski o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy

Utworzono dnia 22.03.2022

Uprzejmie informujemy, że mieszkańcy, którzy zaoferowali zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy mogą liczyć na rekompensatę poniesionych z tego tytułu kosztów. Świadczenie pieniężne w wysokości 40 zł przyznawane jest za okres faktycznego zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy, jednak nie dłużej niż za okres 60 dni. Okres wypłaty świadczenia może być przedłużony w szczególnie uzasadnionych przypadkach, za zgodą Wojewody.

czytaj dalej na temat: Wnioski o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy

29. wystawa Malarstwa i Rzeźby

Utworzono dnia 15.03.2022

Sobotni wieczór 12 marca br. należał do utalentowanych twórców kultury z terenu gminy. Obecni w sali widowiskowej w Urzędzie Gminy mogli podziwiać 88 prac 21 autorów w ramach 29. Wystawy Malarstwa i Rzeźby zorganizowanej przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Jasienicy Rosielnej.

czytaj dalej na temat: 29. wystawa Malarstwa i Rzeźby

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 154

W poprzednim tygodniu: 940

W tym miesiącu: 3242

W poprzednim miesiącu: 4339

Wszystkich: 126524

Linki

Detektor burzy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Monitoring rzek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Instytut Ochrony Środowiska