Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gmina Jasienica Rosielna

Unia Europejska

AKTUALNOŚCI:

Gmina Jasienica Rosielna liderem w zakresie aktywności realizacji spisu

Utworzono dnia 29.10.2021

29 października br. Wójt Gminy Jasienica Rosielna Urszula Brzuszek z rąk Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart odebrała statuetkę „Lidera w zakresie aktywności realizacji spisu”. Wyróżnienie zostało uroczyście wręczone podczas konferencji podsumowującej działania promocyjne Narodowego Spisu Powszechnego 2021.

czytaj dalej na temat: Gmina Jasienica Rosielna liderem w zakresie aktywności realizacji spisu

8,5 mln zł dla Gminy Jasienica Rosielna

Utworzono dnia 26.10.2021

25 października br. Gmina Jasienica Rosielna otrzymała promesę inwestycyjną na kwotę 8 453 000 zł w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Pozyskane dofinansowanie zostanie przeznaczona na rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Jasienica Rosielna wraz z infrastrukturą techniczną.

czytaj dalej na temat: 8,5 mln zł dla Gminy Jasienica Rosielna

Rozstrzygnięcie konkursu o przydrożnych kapliczkach

Utworzono dnia 15.10.2021

W dniu 01.10.2021 r. został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs pt. „Tajemnice kapliczek i krzyży przydrożnych Polski wschodniej”. Gratulujemy Kacprowi Śnieżkowi uczniowi  Zespołu Szkół w Jasienicy Rosielnej, którego praca pn. „Kapliczka w Jasienicy Rosielnej” zdobyła  II miejsce. Laureat, z rąk Wójta Gminy Jasienica Rosielna Urszuli Brzuszek,  otrzymał nagrodę rzeczową, a zwycięska praca została opublikowana w książce „Tajemnice kapliczek i krzyży przydrożnych Polski wschodniej”.

 

czytaj dalej na temat: Rozstrzygnięcie konkursu o przydrożnych kapliczkach

Ogłoszenie

Utworzono dnia 13.10.2021

Wójt Gminy Jasienica Rosielna ogłasza konsultacje dotyczące Programu współpracy Gminy Jasienica Rosielna z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art.3 ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2020 r. poz.1057 z późn. zm.) na rok 2022

 

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie

Informacja

Utworzono dnia 13.10.2021

Wójt Gminy Jasienica Rosielna informuje o kolejnym naborze wniosków do Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020 dotyczącego zakupu sprzętu komputerowego dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR. Jest to kolejny krok w walce z wykluczeniem cyfrowym, realizowany dzięki funduszom unijnym w ramach programu Cyfrowa Gmina.

 

czytaj dalej na temat: Informacja

Narodowe Czytanie w Zespole Szkół w Orzechówce

Utworzono dnia 08.10.2021

Już po raz trzeci Zespół Szkół w Orzechówce dołączył do grona szkół i instytucji kultury biorących udział w akcji Narodowego Czytania. Tym razem w ramach 10.,  jubileuszowej edycji, Para Prezydencka zaprosiła do lektury dramatu Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej”. Jak napisał Pan Prezydent w liście wystosowanym  z tej  okazji do Polaków     „ To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło”.

czytaj dalej na temat: Narodowe Czytanie w Zespole Szkół w Orzechówce

„Tajemnice kapliczek i krzyży przydrożnych Polski Wschodniej”

Utworzono dnia 27.09.2021

„Jesteś drogowskazem kapliczko przydrożna,

Jesteś przypomnieniem dla pielgrzymów ziemi,

Że Pan Bóg jest wszędzie, w każdziutkim zakątku,

Na rozstajnych drogach i w leśnej zieleni”

Janina Rusek

Kapliczki i krzyże przydrożne to nieodłączna część polskiego krajobrazu, a także  dziedzictwo kulturowe naszej gminy. Te pomniki sakralnej kultury stanowią o ludowej pobożności i religijności. Przez lata tak mocno wpisały się w krajobraz polskiej wsi, że mijamy je obojętnie nie zastanawiając się nad tym kto i dlaczego je postawił … Dzieci i młodzież z tereny gminy Jasienica Rosielna, biorąc udział w gminnym konkursie historyczno-literackim, podjęły się wyzwania ocalenia od zapomnienia historii naszych lokalnych kapliczek.

czytaj dalej na temat: „Tajemnice kapliczek i krzyży przydrożnych Polski Wschodniej”

Uroczystość oficjalnego oddania do użytku sali widowiskowej

Utworzono dnia 16.09.2021

14 września br. oficjalnie do użytku została oddana zmodernizowana sala widowiskowa w Urzędzie Gminy w Jasienicy Rosielnej. Obiekt diametralnie zmienił swoje oblicze, dzięki środkom finansowym z Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Podkarpackiego. Prowadzona w szybkim tempie inwestycja modernizacji sali widowiskowej jest zwieńczeniem pracy samorządowców i spełnieniem marzeń całej społeczności lokalnej, która będzie mogła w komfortowych warunkach uczestniczyć w koncertach, spektaklach, seansach filmowych i innych wydarzeniach społeczno-kulturalnych.

czytaj dalej na temat: Uroczystość oficjalnego oddania do użytku sali widowiskowej

Gminny Punkt konsultacyjno-informacyjny Programu “Czyste Powietrze”

Utworzono dnia 28.07.2021

Informujemy, że w ramach porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie   w Urzędzie Gminy w Jasienicy Rosielnej  uruchomiony został Punkt Konsultacyjny Rządowego Programu Priorytetowego „Czyste...

czytaj dalej na temat: Gminny Punkt konsultacyjno-informacyjny Programu “Czyste Powietrze”

Projekt "Kształtowanie i rozwijanie kompetencji"

Utworzono dnia 26.07.2021

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 475

W poprzednim tygodniu: 888

W tym miesiącu: 3011

W poprzednim miesiącu: 4182

Wszystkich: 100730

Linki

Detektor burzy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Monitoring rzek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Instytut Ochrony Środowiska