Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gmina Jasienica Rosielna

Unia Europejska

AKTUALNOŚCI:

Letnia Biesiada Jasienicka - "Muzycznie i Kulinarnie"

Utworzono dnia 29.08.2022

Dnia 21 sierpnia 2022 r. w parku gminnym odbyła się Letnia Biesiada Jasienicka. W pierwszej części wydarzenia mieszkańcy mogli wysłuchać koncertu Kapeli Ludowej „Bliźnianie”, a także spróbować tradycyjnych regionalnych potraw przygotowanych przez członkinie trzech Kół Gospodyń Wiejskich z Bliznego, Jasienicy Rosielnej oraz Woli Jasienickiej. Natomiast w drugiej części odbył się koncert czterech zespołów muzyki weselnej i rozrywkowej.

czytaj dalej na temat: Letnia Biesiada Jasienicka - "Muzycznie i Kulinarnie"

Pomoc materialna o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie gminy Jasienica Rosielna

Utworzono dnia 25.08.2022

—  termin składania wniosków na rok szkolny 2022/2023 - od 1 września

Informujemy, że wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie gminy Jasienica Rosielna na rok szkolny 2022/2023 można składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Jasienica Rosielna pok. Nr 102

czytaj dalej na temat: Pomoc materialna o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie gminy Jasienica Rosielna

INFORMACJA w sprawie składania wniosków o dodatek węglowy

Utworzono dnia 18.08.2022

Wójt Gminy Jasienica Rosielna informuje, że wnioski o dodatek węglowy można składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Jasienicy Rosielnej w godzinach pracy Ośrodka.

czytaj dalej na temat: INFORMACJA w sprawie składania wniosków o dodatek węglowy

Integracyjne spotkanie Seniorów z Gminy Zagórz

Utworzono dnia 10.08.2022

4 sierpnia 2022 r. odbyło się integracyjne spotkanie Seniorów z Gminy Zagórz - Klub Aktywnego Seniora "Lokomotywa" w Zagórzu z Seniorami z Centrum Profilaktyki i Aktywności Seniora - GOPS Jasienica Rosielna", w Jasienicy Rosielnej!

czytaj dalej na temat: Integracyjne spotkanie Seniorów z Gminy Zagórz

"Pierwsza pomoc przedmedyczna" - w ramach zajęć Centrum Profilaktyki i Aktywności Seniora

Utworzono dnia 01.08.2022

Szanowni Państwo !

Seniorzy z "Centrum Profilaktyki i Aktywności Seniora - GOPS Jasienica Rosielna". Ogromna chęć nabywania wiedzy i podejmowania aktywności zaskakuje i napawa dumą . W dniu wczorajszym, tj.27.07. br., cała grupa uczestniczyła w warsztatach, pt. "Pierwsza pomoc przedmedyczna". Zajęcia były bardzo wartościowe pod każdym względem.

czytaj dalej na temat: "Pierwsza pomoc przedmedyczna" - w ramach zajęć Centrum Profilaktyki i Aktywności Seniora

Dni Gminy Jasienica Rosielna 2022

Utworzono dnia 29.07.2022

W dniach 23-24 lipca br. odbyły się Dni Gminy Jasienica Rosielna, podczas których park gminny w Jasienicy Rosielnej wypełnił się nie tylko promieniami słońca, sportową rywalizacją i świetną muzyką, ale przede wszystkim tłumami uczestników.

czytaj dalej na temat: Dni Gminy Jasienica Rosielna 2022

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Jasienicy Rosielnej wykonuje zadanie pt. "Spotkania z folklorem muzycznym, wiejską tradycją kulinarną, rzemiosłem i sztuką ludową gminy Jasienica Rosielna"

Utworzono dnia 01.08.2022

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Jasienicy Rosielnej wykonuje zadanie pt. "Spotkanie z folklorem muzycznym, wiejską tradycją kulinarną, rzemiosłem i sztuką ludowągminy Jasienica Rosielna", realizowane ze środków pozostających w dyspozycji Dyrektora Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "EtnoPolska.Edycja2022"

"Bezpieczeństwo Seniora"- w ramach zajęć Centrum Profilaktyki i Aktywności Seniora

Utworzono dnia 15.07.2022
Szanowni Państwo!

Bezpieczeństwo Seniora - profilaktyka, edukacja, jak również podtrzymywanie sprawności psychicznej i fizycznej - poprzez aktywność ruchową, manualną - są jednymi z ważniejszych filarów projektu, "Centrum Profilaktyki i Aktywności Seniora - GOPS Jasienica Rosielna". Mając to na uwadze, dokładamy wszelkich starań, aby seniorzy mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach tematycznych na bardzo wysokim poziomie, zarówno merytorycznym jak i praktycznym.

czytaj dalej na temat: "Bezpieczeństwo Seniora"- w ramach zajęć Centrum Profilaktyki i Aktywności Seniora

"Psychologia i sport"- w ramach zajęć Centrum Profilaktyki i Aktywności Seniora

Utworzono dnia 07.07.2022

Szanowni Państwo !

KOLEJNE ZAJĘCIA, TYM RAZEM Z CYKLU: "PSYCHOLOGIA I SPORT" - W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU, PT. " CENTRUM PROFILAKTYKI I AKTYWNOŚCI SENIORA - GOPS JASIENICA ROSIELNA JUŻ ZA NAMI... Było niesamowicie i było ciekawie, przy czym uczestniczki projektu, znowu nas zaskoczyły. Zaskoczyły swoim niebywałym optymizmem oraz motywacją do działania. Jesteśmy dumni !

 

czytaj dalej na temat: "Psychologia i sport"- w ramach zajęć Centrum Profilaktyki i Aktywności Seniora

Wydłużamy termin na wypełnienie ankiety - Strategia Rozwoju Gminy Jasienica Rosielna

Utworzono dnia 05.07.2022

Szanowni Państwo!

Trwają prace nad opracowaniem „Strategii Rozwoju Gminy Jasienica Rosielna na lata 2022-2031". To najważniejszy dokument wyznaczający kierunki rozwoju naszej gminy na kolejne lata. Jego zapisy będą miały decydujący wpływ na działania podejmowane w celu zaspokajania potrzeb lokalnej wspólnoty, a w efekcie – na jakość życia mieszkańców. Dlatego niezbędne jest poznanie Państwa opinii, dotyczących codziennych, ważnych dla każdego spraw, takich jak: usługi komunalne i społeczne, polityka gospodarcza oraz turystyka i promocja.

czytaj dalej na temat: Wydłużamy termin na wypełnienie ankiety - Strategia Rozwoju Gminy Jasienica Rosielna

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 4

W poprzednim tygodniu: 959

W tym miesiącu: 328

W poprzednim miesiącu: 4402

Wszystkich: 148943

Linki

Detektor burzy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Monitoring rzek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Instytut Ochrony Środowiska