Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gmina Jasienica Rosielna

Unia Europejska

AKTUALNOŚCI:

I i III miejsce w wojewódzkim konkursie na profilaktyczny spot filmowy "Bezpieczne wakacje 2021"

Utworzono dnia 21.12.2021

Spoty konkursowe uczniów ze Szkoły Podstawowej im. ks. bpa Jakuba Glazera w Woli Jasienickiej okazały się najlepsze w całym województwie!

czytaj dalej na temat: I i III miejsce w wojewódzkim konkursie na profilaktyczny spot filmowy "Bezpieczne wakacje 2021"

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Utworzono dnia 06.12.2021

Mikołajkowe Debiuty

Utworzono dnia 03.12.2021

30 listopada br. w Sali widowiskowej Urzędu Gminy w Jasienicy Rosielnej odbyły eliminacje gminne Konkursu Piosenki Polskiej „Mikołajkowe Debiuty”, podczas których swój talent muzyczny zaprezentowali najmłodsi przedstawiciele wszystkich placówek oświatowych z terenu gminy. Przedsięwzięcie, już po raz dwudziesty szósty,  zostało zorganizowane przez Wójta Gminy Jasienica Rosielna wraz z Centrum Kultury i Biblioteką Publiczną w Jasienicy Rosielnej.

czytaj dalej na temat: Mikołajkowe Debiuty

Młodzi z pasją

Utworzono dnia 01.12.2021

Niedzielny wieczór 28 listopada br. w sali widowiskowej w Urzędzie Gminy w Jasienicy Rosielnej należał do utalentowanych młodych mieszkańców gminy, którzy swoimi występami podczas koncertu „Młodzi z pasją” wykazali się nietuzinkowymi zdolnościami i podzielili się z publicznością swoimi sukcesami i pasją. Inicjatorami i organizatorami wydarzenia, pod patronatem Wójta Gminy Jasienica Rosielna Urszuli Brzuszek, była firma „Drewger” Agaty i Zenona Gerlachów.

czytaj dalej na temat: Młodzi z pasją

248 400,00 zł dla szkół z Gminy Jasienica Rosielna

Utworzono dnia 01.12.2021

W ramach rządowego Programu „Laboratoria Przyszłości” szkoły z terenu Gminy Jasienica Rosielna otrzymały wsparcie finansowe na zakup nowoczesnego sprzętu wspomagającego rozwój myślenia matematycznego, umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii oraz stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych.

czytaj dalej na temat: 248 400,00 zł dla szkół z Gminy Jasienica Rosielna

Konkurs na realizację zadania "Dowóz dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Jasienica Rosielna do Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego w Krośnie ul. Powstańców Śląskich 16 w 2022 r."

Utworzono dnia 30.11.2021

Szkoła z Orzechówki w Warszawie w ramach przedsięwzięcia "Poznaj Polskę"

Utworzono dnia 24.11.2021

W dniach 17, 18 i 19 listopada br. 38 uczniów klas VI, VII i VIII Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły i Królowej Jadwigi w Orzechówce wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Uczniowie pojechali poznawać stolicę i jej historię. Wycieczka została zorganizowana w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pt. „Poznaj Polskę”, które jest częścią POLSKIEGO ŁADU.

czytaj dalej na temat: Szkoła z Orzechówki w Warszawie w ramach przedsięwzięcia "Poznaj Polskę"

Nowy wóz strażacki dla OSP Blizne

Utworzono dnia 16.11.2021

13 listopada br. do jednostki OSP Blizne trafił nowy ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy. W uroczystości oficjalnego przekazania oraz poświęcenia samochodu bojowego udział wzięli: poseł na Sejm RP Piotr Babinetz, poseł Adam Śnieżek, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie Adam Skiba, Starosta Powiatu Brzozowskiego Zdzisław Szmyd, Wójt Gminy Jasienica Rosielna Urszula Brzuszek, Przewodniczący Rady Gminy w Jasienicy Rosielnej Stanisław Pająk wraz z radnymi, Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie Joanna Kędra, Komendant Powiatowy PSP w Brzozowie Krzysztof Folta, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Brzozowie Bogdan Biedka, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Brzozowie Edward Rozenbajgier, Kierownik Posterunku Policji w Jasienicy Rosielnej Leszek Smoleń, przedstawiciele gminnych jednostek OSP, druhny, druhowie, sympatycy oraz mieszkańcy Bliznego.

Nowoczesny i doskonale wyposażony pojazd bojowy pozwoli strażakom OSP Blizne jeszcze skuteczniej nieść pomoc „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.

czytaj dalej na temat: Nowy wóz strażacki dla OSP Blizne

Obrona rozprawy doktorskiej z wyróżnieniem

Utworzono dnia 16.11.2021

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w dniu 4 listopada 2021, w Instytucie Nauk Socjologicznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, odbyła się  publiczna obrona rozprawy doktorskiej Pani Beaty Jamrógiewicz - pracownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jasienicy Rosielnej, Przewodniczącej Zespołu Interdyscyplinarnego w Jasienicy Rosielnej.

czytaj dalej na temat: Obrona rozprawy doktorskiej z wyróżnieniem

Projekt "Kształtowanie i rozwijanie kompetencji"

Utworzono dnia 16.11.2021

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 147

W poprzednim tygodniu: 940

W tym miesiącu: 3235

W poprzednim miesiącu: 4339

Wszystkich: 126517

Linki

Detektor burzy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Monitoring rzek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Instytut Ochrony Środowiska