Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gmina Jasienica Rosielna

Unia Europejska

AKTUALNOŚCI:

" Sobótkowy wieczór", w ramach zajęć Centrum Profilaktyki i Aktywności Seniora

Utworzono dnia 23.06.2022

" Sobótkowy wieczór", w ramach zajęć Centrum Profilaktyki i Aktywności Seniora [...], już za nami! Organizacja czasu wolnego w sposób atrakcyjny i twórczy, poprzez nawiązanie do bogactwa kultury, tradycji i zwyczajów ludowych. To wszystko udało nam się odtworzyć w  śpiewie,  pięknych wiankach z kwiatów i w opowieściach.  Było widowiskowo.

 

czytaj dalej na temat: " Sobótkowy wieczór", w ramach zajęć Centrum Profilaktyki i Aktywności Seniora

Musical Mamma Mia - Fotorelacja

Utworzono dnia 21.06.2022

W dniu 9 czerwca br. w sali widowiskowej Urzędu Gminy w Jasienicy Rosielnej odbył się musical pt. Mamma Mia. Scenarzystką i reżyserką musicalu była Pani Marta Krowiak a głównymi bohaterami widowiska były dzieci uczęszczające do ogniska muzycznego w Jasienicy Rosielnej. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

 

czytaj dalej na temat: Musical Mamma Mia - Fotorelacja

Zawiadomienie

Utworzono dnia 15.06.2022

Zawiadomienie. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Zarząd Zlewni w Krośnie, Nadzór Wodny w Brzozowie w związku z planowanym przystąpieniem do realizacji zadania pn: „Utrzymanie potoku Rosielna w km 0+000 — 11+232”- zebranie nawisów w km od 1+135 do 4+017 zaprasza na spotkanie informacyjne celem omówienia szczegółów i sposobu przeprowadzenia prac w/w zadania. Zawiadomienie skierowane jest do właścicieli dziatek, przyległych do potoku Rosielna. Termin i miejsce spotkania: 28.06.2022r. godzina 16:30 Urząd Gminy Jasienica Rosielna, sala kinowa.

Tam gdzie Rodzina - tam i GOPS Jasienica Rosielna

Utworzono dnia 14.06.2022

Tam gdzie Rodzina - tam i GOPS Jasienica Rosielna, dlatego też z wielką radością przyjęliśmy zaproszenie od Rady Rodziców przy ZS w Jasienicy Rosielnej oraz Dyrekcji tejże szkoły - dotyczące włączenia się we współorganizację Pikniku Integracyjnego z okazji Dnia Dziecka i Dnia Matki.

czytaj dalej na temat: Tam gdzie Rodzina - tam i GOPS Jasienica Rosielna

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bliznem posłami na XVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie

Utworzono dnia 14.06.2022

Dwoje uczniów klasy VIII b – Zosia Masłyk i Paweł Mrozek zostało laureatami ogólnopolskiego konkursu Sejmu Dzieci i Młodzieży. Organizatorem konkursu była Kancelaria Sejmu, Instytut Pamięci Narodowej, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Temat tegorocznego SDiM brzmiał: Jakie ideały żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych przetrwały i odniosły zwycięstwo? Które z tych wartości są dla Ciebie ważne? Przedstaw na przykładzie wybranego bohatera lub bohaterki.

czytaj dalej na temat: Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bliznem posłami na XVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie

Jednogłośne absolutorium Wójta Gminy Jasienica Rosielna

Utworzono dnia 09.06.2022

Podczas najważniejszej w roku Sesji Rady Gminy w Jasienicy Rosielnej, która miała miejsce w czwartek 2 czerwca br. radni udzielili Wójtowi Gminy Jasienica Rosielna Urszuli Brzuszek absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2021 rok.

czytaj dalej na temat: Jednogłośne absolutorium Wójta Gminy Jasienica Rosielna

Kolejne spotkanie Seniorów z Gminy Jasienica Rosielna

Utworzono dnia 10.06.2022

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jasienicy Rosielnej ma przyjemnośc poinformować, że odbyło się kolejne- IV spotkanie Seniorów w ramach projektu Centrum Profilaktyki i Aktywności Seniora. Spotkanie miało charakter  poetycko - muzyczny.

czytaj dalej na temat: Kolejne spotkanie Seniorów z Gminy Jasienica Rosielna

Sukces Hanny Śnieżek, uczennicy Szkoły Podstawowej w Orzechówce w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”

Utworzono dnia 09.06.2022

Po raz dwunasty Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa – klasy 0-III, II grupa – klasy IV- VIII. Konkurs przebiegał w trzech etapach: powiatowym, wojewódzkim,  ogólnopolskim.

czytaj dalej na temat: Sukces Hanny Śnieżek, uczennicy Szkoły Podstawowej w Orzechówce w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”

25. Przegląd Dziecięcych Zespołów Artystycznych Szkół „Scena dla młodych”

Utworzono dnia 03.06.2022

Spontaniczną radość i spore zasoby młodzieńczej energii dostarczyli nam wokaliści i tancerze ze szkół podstawowych i przedszkoli z terenu gminy Jasienica Rosielna, albowiem 30 maja 2022 r. w sali widowiskowej w Urzędzie Gminy odbył się 25. Przegląd Dziecięcych Zespołów Artystycznych Szkół „Scena dla młodych”. Barwne stroje, ciekawe układy choreograficzne – ludowe i nowoczesne, dobrane aranżacje i poprawność muzyczna to główne walory tegorocznego przeglądu. Uczestnicy prezentowali dorobek artystyczny w dwóch kategoriach – zespół wokalny i grupa taneczna.

czytaj dalej na temat: 25. Przegląd Dziecięcych Zespołów Artystycznych Szkół „Scena dla młodych”

Dofinansowanie z programu "Poznaj Polskę"

Utworzono dnia 03.06.2022

Gmina Jasienica Rosielna w I półroczu 2022r. w ramach drugiej edycji programu „Poznaj Polskę" otrzymała dofinansowanie w wysokości 79 116,40zł.

Przyznawane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczane są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra. W ramach „Poznaj Polskę” dofinasowaniu w wysokości 80% podlegają wycieczki trzydniowe, dwudniowe oraz jednodniowe dla trzech grup wiekowych (klasy I-III szkół podstawowych, klasy IV-VIII szkół podstawowych oraz szkoły ponadpodstawowe).

czytaj dalej na temat: Dofinansowanie z programu "Poznaj Polskę"

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1063

W poprzednim tygodniu: 1045

W tym miesiącu: 3303

W poprzednim miesiącu: 5141

Wszystkich: 166864

Linki

Detektor burzy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Monitoring rzek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Instytut Ochrony Środowiska

Obrona cywilna