Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gmina Jasienica Rosielna

Unia Europejska

AKTUALNOŚCI:

Ponad 10 mln dla Gminy Jasienica Rosielna!!!

Utworzono dnia 01.06.2022

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Gmina Jasienica Rosielna otrzymała ponad 10 400 000 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych – II edycja na przebudowę dróg gminnych.

Serdecznie dziękujemy Posłowi Ziemi Brzozowskiej panu Adamowi Śnieżek za pomoc i wsparcie w pozyskaniu tak wysokiego dofinansowania na inwestycje drogowe.

czytaj dalej na temat: Ponad 10 mln dla Gminy Jasienica Rosielna!!!

Informacja

Utworzono dnia 01.06.2022

Szanowni Państwo!

Trwają prace nad opracowaniem „Strategii Rozwoju Gminy Jasienica Rosielna na lata 2022-2031". To najważniejszy dokument wyznaczający kierunki rozwoju naszej gminy na kolejne lata. Jego zapisy będą miały decydujący wpływ na działania podejmowane w celu zaspokajania potrzeb lokalnej wspólnoty, a w efekcie – na jakość życia mieszkańców. Dlatego niezbędne jest poznanie Państwa opinii, dotyczących codziennych, ważnych dla każdego spraw, takich jak: usługi komunalne i społeczne, polityka gospodarcza oraz turystyka i promocja.

czytaj dalej na temat: Informacja

Muzyczne życzenia dla Mam od CKiBP w Jasienicy Rosielnej

Utworzono dnia 26.05.2022

Z dedykacją dla najukochańszych Mam w dniu Ich święta – wokalistki z Woli Jasienickiej pod kierunkiem inst. Wioletty Stodolak (realizacja: Krzysztof Kielar).

Ogłoszenie Wójta Gminy Jasienica Rosielna

Utworzono dnia 20.05.2022

Wójt Gminy Jasienica Rosielna przypomina mieszkańcom o obowiązku złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Deklarację muszą złożyć właściciele lub zarządcy budynków mieszkalnych
 i niemieszkalnych, w których znajduje się źródło ciepła.

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie Wójta Gminy Jasienica Rosielna

Informacja o wynikach rekrutacji

Utworzono dnia 12.05.2022

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jasienicy Rosielnej informuje, iżw wyniku zakończonej rekrutacji przystępuje do realizacji autorskiego projektu pod nazwą: Centrum Profilaktyki i Aktywności Seniora- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej- Jasienica Rosielna. Główne założenia projektu: 1. projekt skierowany do osób w wieku senioralnym z terenu Gminy Jasienica Rosielna. 2. Projekt wpisuje się w ideę nowoczesnej polityki senioralnej- opartej na tworzeniu systemu wsparcia dlka osób starszych z wykorzystaniem ich własnego potencjału, innowacyjnych działań i indywidualnego podejścia. 3. Profilaktyka, Tworczość, Aktywność, Edukacja- to główne filary projektu, któy propagować ma kreatywność oraz aktywność społeczną osób starszych wiekiem z terenu Gminy. 4. Profesjonalna kadra, atrakcyjny program profilaktyczny oraz nowoczesne zaplecze dydaktyczno- konferencyjne i sportowo- rekreacyjne są gwarancją pomyślności projektu. Patronat honorowy nad zadaniem obejmuje Wójt Gminy Jasienica Rosielna Urszula Brzuszek

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025"

Utworzono dnia 11.05.2022

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Gmina Jasienica Rosielna w ramach programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025" otrzymała dofinansowanie w wysokości 33 500,00 zł.

czytaj dalej na temat: „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025"

Gminne świętowanie uroczystości 3 Maja

Utworzono dnia 05.05.2022

Uroczystą Mszą Świętą w Kościele Parafialnym p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Jasienicy Rosielnej rozpoczęły się gminnego obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, połączone ze świętem NMP Królowej Polski. Po nabożeństwie, podczas którego homilię wygłosił Proboszcz Parafii ks. Marek Zarzyczny, wszyscy wierni w uroczystym przemarszu udali się na dalszą część majowych obchodów pod pomnik Polonia Semper Fidelis.

czytaj dalej na temat: Gminne świętowanie uroczystości 3 Maja

Zaproszenie

Utworzono dnia 04.05.2022

Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Jasienicy Rosielnej zaprasza do odwiedzenia strony internetowej instytucji. Strona funkcjonująca pod adresem: ckibp-jasienicarosielna.pl została przygotowana i będzie systematycznie rozbudowywana przede wszystkim z myślą o potrzebach użytkowników, w tym o lepszej dostępności dla osób ze specjalnymi potrzebami.

Granty PPGR

Utworzono dnia 04.05.2022

Granty PPGR "Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym- Granty PPGR" Cyfrowa gmina

Pieniądze zostały przydzielone w ramach Rządowego Programu Polska Cyfrowa ma na celu walkę z wykluczeniem cyfrowym terenów popegeerowskich oraz poprawę warunków nauczania zdalnego w czasie pandemii. Już w najbliższych dniach  zostanie podpisana umowa na kwotę  25 200,00 zł, w ramach której zostanie zakupionych 8 szt. laptopów i komputerów stacjonarnych dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR-ów.

czytaj dalej na temat: Granty PPGR

Ogłoszenie o znalezieniu bezpańskiego psa

Utworzono dnia 11.04.2022

Urząd Gminy w Jasienicy Rosielnej informuje, o znalezieniu bezpańskiego psa w miejscowości Orzechówka :

Prosi się o kontakt osoby, które mają informacje o miejscu pochodzenia tego psa, ewentualnych właścicieli lub osoby chętne do jego przygarnięcia.

Więcej informacji pod numerem: 13 30 61 139.

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie o znalezieniu bezpańskiego psa

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1062

W poprzednim tygodniu: 1045

W tym miesiącu: 3302

W poprzednim miesiącu: 5141

Wszystkich: 166863

Linki

Detektor burzy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Monitoring rzek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Instytut Ochrony Środowiska

Obrona cywilna