Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gmina Jasienica Rosielna

Unia Europejska

AKTUALNOŚCI:

248 400,00 zł dla szkół z Gminy Jasienica Rosielna

Utworzono dnia 01.12.2021

W ramach rządowego Programu „Laboratoria Przyszłości” szkoły z terenu Gminy Jasienica Rosielna otrzymały wsparcie finansowe na zakup nowoczesnego sprzętu wspomagającego rozwój myślenia matematycznego, umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii oraz stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych.

czytaj dalej na temat: 248 400,00 zł dla szkół z Gminy Jasienica Rosielna

Konkurs na realizację zadania "Dowóz dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Jasienica Rosielna do Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego w Krośnie ul. Powstańców Śląskich 16 w 2022 r."

Utworzono dnia 30.11.2021

Szkoła z Orzechówki w Warszawie w ramach przedsięwzięcia "Poznaj Polskę"

Utworzono dnia 24.11.2021

W dniach 17, 18 i 19 listopada br. 38 uczniów klas VI, VII i VIII Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły i Królowej Jadwigi w Orzechówce wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Uczniowie pojechali poznawać stolicę i jej historię. Wycieczka została zorganizowana w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pt. „Poznaj Polskę”, które jest częścią POLSKIEGO ŁADU.

czytaj dalej na temat: Szkoła z Orzechówki w Warszawie w ramach przedsięwzięcia "Poznaj Polskę"

Nowy wóz strażacki dla OSP Blizne

Utworzono dnia 16.11.2021

13 listopada br. do jednostki OSP Blizne trafił nowy ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy. W uroczystości oficjalnego przekazania oraz poświęcenia samochodu bojowego udział wzięli: poseł na Sejm RP Piotr Babinetz, poseł Adam Śnieżek, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie Adam Skiba, Starosta Powiatu Brzozowskiego Zdzisław Szmyd, Wójt Gminy Jasienica Rosielna Urszula Brzuszek, Przewodniczący Rady Gminy w Jasienicy Rosielnej Stanisław Pająk wraz z radnymi, Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie Joanna Kędra, Komendant Powiatowy PSP w Brzozowie Krzysztof Folta, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Brzozowie Bogdan Biedka, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Brzozowie Edward Rozenbajgier, Kierownik Posterunku Policji w Jasienicy Rosielnej Leszek Smoleń, przedstawiciele gminnych jednostek OSP, druhny, druhowie, sympatycy oraz mieszkańcy Bliznego.

Nowoczesny i doskonale wyposażony pojazd bojowy pozwoli strażakom OSP Blizne jeszcze skuteczniej nieść pomoc „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.

czytaj dalej na temat: Nowy wóz strażacki dla OSP Blizne

Obrona rozprawy doktorskiej z wyróżnieniem

Utworzono dnia 16.11.2021

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w dniu 4 listopada 2021, w Instytucie Nauk Socjologicznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, odbyła się  publiczna obrona rozprawy doktorskiej Pani Beaty Jamrógiewicz - pracownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jasienicy Rosielnej, Przewodniczącej Zespołu Interdyscyplinarnego w Jasienicy Rosielnej.

czytaj dalej na temat: Obrona rozprawy doktorskiej z wyróżnieniem

Projekt "Kształtowanie i rozwijanie kompetencji"

Utworzono dnia 16.11.2021

Gmina Jasienica Rosielna liderem w zakresie aktywności realizacji spisu

Utworzono dnia 29.10.2021

29 października br. Wójt Gminy Jasienica Rosielna Urszula Brzuszek z rąk Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart odebrała statuetkę „Lidera w zakresie aktywności realizacji spisu”. Wyróżnienie zostało uroczyście wręczone podczas konferencji podsumowującej działania promocyjne Narodowego Spisu Powszechnego 2021.

czytaj dalej na temat: Gmina Jasienica Rosielna liderem w zakresie aktywności realizacji spisu

8,5 mln zł dla Gminy Jasienica Rosielna

Utworzono dnia 26.10.2021

25 października br. Gmina Jasienica Rosielna otrzymała promesę inwestycyjną na kwotę 8 453 000 zł w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Pozyskane dofinansowanie zostanie przeznaczona na rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Jasienica Rosielna wraz z infrastrukturą techniczną.

czytaj dalej na temat: 8,5 mln zł dla Gminy Jasienica Rosielna

Rozstrzygnięcie konkursu o przydrożnych kapliczkach

Utworzono dnia 15.10.2021

W dniu 01.10.2021 r. został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs pt. „Tajemnice kapliczek i krzyży przydrożnych Polski wschodniej”. Gratulujemy Kacprowi Śnieżkowi uczniowi  Zespołu Szkół w Jasienicy Rosielnej, którego praca pn. „Kapliczka w Jasienicy Rosielnej” zdobyła  II miejsce. Laureat, z rąk Wójta Gminy Jasienica Rosielna Urszuli Brzuszek,  otrzymał nagrodę rzeczową, a zwycięska praca została opublikowana w książce „Tajemnice kapliczek i krzyży przydrożnych Polski wschodniej”.

 

czytaj dalej na temat: Rozstrzygnięcie konkursu o przydrożnych kapliczkach

Ogłoszenie

Utworzono dnia 13.10.2021

Wójt Gminy Jasienica Rosielna ogłasza konsultacje dotyczące Programu współpracy Gminy Jasienica Rosielna z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art.3 ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2020 r. poz.1057 z późn. zm.) na rok 2022

 

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 4

W poprzednim tygodniu: 959

W tym miesiącu: 328

W poprzednim miesiącu: 4402

Wszystkich: 148943

Linki

Detektor burzy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Monitoring rzek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Instytut Ochrony Środowiska