Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gmina Jasienica Rosielna

Unia Europejska

AKTUALNOŚCI:

Zaproszenie

Utworzono dnia 22.01.2024

Koncert Kolęd Karaoke

Utworzono dnia 18.01.2024

W wypełnionej po brzegi sali widowiskowej w Jasienicy Rosielnej odbył się Koncert Kolęd Karaoke. Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. W niedzielny wieczór 14 stycznia ze sceny rozbrzmiewały najpiękniejsze kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Koncert Kolęd Karaoke na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych w gminie Jasienica Rosielna. W tegorocznej trzeciej już edycji zaprezentowało się 17 wykonawców: solistów, duetów i zespołów. Organizatorami koncertu byli strażacy z OSP Jasienica Rosielna.

czytaj dalej na temat: Koncert Kolęd Karaoke

Ogłoszenie

Utworzono dnia 19.01.2024

Jasełka w Woli Jasienickiej

Utworzono dnia 09.01.2024

Dnia 5 stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Jasienickiej przygotowali Jasełka dla społeczności lokalnej. Biblijne wydarzenia sprzed ponad 2000 lat odtworzyli uczniowie klas 1-8. Poznaliśmy historię Marii i Józefa: myślą i sercem przenieśliśmy się do Ziemi Świętej, gdzie w ubogiej stajence narodził się Zbawiciel. To do małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak Trzej Mędrcy i złożyli mu pokłon. 

Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz Heroda przeplatana była kolędami i pastorałkami. Wspaniała scenografia oraz efekty świetlne wprowadziły zgromadzoną publiczność w odpowiedni nastrój. O piękne przeżycia i miłe doznania słuchowe zadbali zdolni aktorzy, wokaliści oraz tancerki. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w tradycji, a także zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Na zakończenie głos zabrali pan dyrektor Marek Chęć oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Jasienica Rosielna pani Urszula Brzuszek oraz ksiądz proboszcz Marek Zarzyczny.

(tekst i zdjęcia ze strony internetowej Szkoły Podstawowej w Woli Jasienickiej)

czytaj dalej na temat: Jasełka w Woli Jasienickiej

Informacja

Utworzono dnia 03.01.2024

Laureatki z terenu gminy Jasienica Rosielna

Utworzono dnia 18.12.2023

W konkursie na profilaktyczny spot filmowy prace uczennic ze szkół w Jasienicy Rosielnej oraz Woli Jasienickiej okazały się jednymi z najlepszych w całym województwie.

czytaj dalej na temat: Laureatki z terenu gminy Jasienica Rosielna

Spotkanie z Mikołajem

Utworzono dnia 11.12.2023

6 grudnia to bardzo pracowity dzień dla Mikołaja, ale i tego roku nie zapomniał o najmłodszych mieszkańcach naszej gminy i znalazł czas, aby zawitać z prezentami do jasienickiego parku. Nie obyło się bez niespodziewanych przeszkód, bowiem renifery z mikołajkowe zaprzęgu odmówiły posłuszeństwa i Mikołaj nie mógł dotrzeć na miejsce. Trudną sytuację uratowała jasienicka jednostka OSP dowożąc wyczekiwanego przez dzieci gościa z wszystkimi prezentami.

czytaj dalej na temat: Spotkanie z Mikołajem

Informacja

Utworzono dnia 11.12.2023

„Nie wszyscy wielcy już przestali grać”

Utworzono dnia 08.12.2023

Motto piosenki Haliny Frąckowiak „Nie wszyscy wielcy już przestali grać” stało się motywem przewodnim klimatycznego koncertu wokalistów Ogniska muzycznego w Jasienicy Rosielnej, który odbył się w niedzielne popołudnie 3 grudnia br. Niezwykłe spotkanie z przebojami największych gwiazd sceny muzycznej lat 70 i 80 w reżyserii pani Marty Kozak po brzegi wypełniło publicznością salę widowiskową w Urzędzie Gminy.

czytaj dalej na temat: „Nie wszyscy wielcy już przestali grać”

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Utworzono dnia 07.12.2023

Wzruszająca uroczystość jubileuszu 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego odbyła się 30 listopada br. w sali widowiskowej Urzędu Gminy. W tym roku zacny jubileusz obchodziło aż siedemnaście par z terenu gminy Jasienica Rosielna, które swoim życiem i pięknym przykładem potwierdzają, że można dać świadectwo dobru i szlachetności w codziennym wspólnym życiu.

 

czytaj dalej na temat: Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 3

W poprzednim tygodniu: 959

W tym miesiącu: 327

W poprzednim miesiącu: 4402

Wszystkich: 148942

Linki

Detektor burzy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Monitoring rzek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Instytut Ochrony Środowiska