Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gmina Jasienica Rosielna

Unia Europejska

AKTUALNOŚCI:

Koncert „Melodie z Betlejem”

Utworzono dnia 01.02.2024

28 stycznia br. w sali widowiskowej w Urzędzie Gminy odbył się piękny i wzruszający koncert pt. „Melodie z Betlejem” zorganizowany przez Ognisko Muzyczne w Jasienicy Rosielnej pod kierunkiem wokalnym Marty Kozak.

czytaj dalej na temat: Koncert „Melodie z Betlejem”

Uczennice z Orzechówki i Woli Jasienickiej laureatkami wojewódzkiego konkursu IPN

Utworzono dnia 30.01.2024

Tegoroczna XVII edycja konkursu „Namaluj historię dziadków” organizowana przez IPN w Rzeszowie cieszyła się wyjątkową popularnością. Konkurs został przeprowadzony w 65 szkołach, w etapie szkolnym wzięło udział 352 uczniów. Do etapu wojewódzkiego komisje szkolne zakwalifikowały 47 prac z klas I-III, 101 z klas IV-VI, 37 z klas VII-VIII i 10 ze szkół ponadpodstawowych.

czytaj dalej na temat: Uczennice z Orzechówki i Woli Jasienickiej laureatkami wojewódzkiego konkursu IPN

Zadanie pn: „Doposażenie Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Jasienicy Rosielnej”

Utworzono dnia 30.01.2024

Celem realizacji niniejszego zadania jest poprawienie warunków prowadzenia edukacji kulturalnej i animacji kultury w gminie Jasienica Rosielna  poprzez doposażenie Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Jasienicy Rosielnej  sprzętami i elementami wyposażenia pracowni artystycznych, sali ekspozycyjnej i sceny, które umożliwią twórcom prezentację własnych uzdolnień twórczych i talentów artystycznych.

czytaj dalej na temat: Zadanie pn: „Doposażenie Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Jasienicy Rosielnej”

Jasełka w Jasienicy Rosielnej

Utworzono dnia 25.01.2024

21 stycznia br. w sali widowiskowej Urzędu Gminy uczniowie Szkoły Podstawowej w Jasienicy Rosielnej zaprezentowali bożonarodzeniowe Jasełka. Przedstawienie wyreżyserowane i przygotowane przez panią Karolinę Chrobak, jak każdego roku, wprowadziło w zachwyt licznie zgromadzoną publiczność.

czytaj dalej na temat: Jasełka w Jasienicy Rosielnej

Dodatek osłonowy w 2024 r.

Utworzono dnia 24.01.2024

Wójt Gminy Jasienica Rosielna informuje, że od stycznia 2024 r. można ubiegać się o wypłatę dodatku osłonowego. Zadanie to na terenie Gminy Jasienica Rosielna realizuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jasienicy Rosielnej.

czytaj dalej na temat: Dodatek osłonowy w 2024 r.

AKTYWNI BŁĘKITNI – Szkoła w Orzechówce Przyjazna Wodzie

Utworzono dnia 24.01.2024

18 stycznia br. uczniowie Zespołu Szkół w Orzechówce uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie oraz Policji w Jasienicy Rosielnej. Pogadanka została zorganizowana w ramach udziału szkoły w programie AKTYWNI BŁĘKITNI – Szkoła Przyjazna Wodzie.

czytaj dalej na temat: AKTYWNI BŁĘKITNI – Szkoła w Orzechówce Przyjazna Wodzie

Koncert Kolęd Karaoke

Utworzono dnia 18.01.2024

W wypełnionej po brzegi sali widowiskowej w Jasienicy Rosielnej odbył się Koncert Kolęd Karaoke. Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. W niedzielny wieczór 14 stycznia ze sceny rozbrzmiewały najpiękniejsze kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Koncert Kolęd Karaoke na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych w gminie Jasienica Rosielna. W tegorocznej trzeciej już edycji zaprezentowało się 17 wykonawców: solistów, duetów i zespołów. Organizatorami koncertu byli strażacy z OSP Jasienica Rosielna.

czytaj dalej na temat: Koncert Kolęd Karaoke

Ogłoszenie

Utworzono dnia 19.01.2024

Jasełka w Woli Jasienickiej

Utworzono dnia 09.01.2024

Dnia 5 stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Jasienickiej przygotowali Jasełka dla społeczności lokalnej. Biblijne wydarzenia sprzed ponad 2000 lat odtworzyli uczniowie klas 1-8. Poznaliśmy historię Marii i Józefa: myślą i sercem przenieśliśmy się do Ziemi Świętej, gdzie w ubogiej stajence narodził się Zbawiciel. To do małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak Trzej Mędrcy i złożyli mu pokłon. 

Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz Heroda przeplatana była kolędami i pastorałkami. Wspaniała scenografia oraz efekty świetlne wprowadziły zgromadzoną publiczność w odpowiedni nastrój. O piękne przeżycia i miłe doznania słuchowe zadbali zdolni aktorzy, wokaliści oraz tancerki. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w tradycji, a także zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Na zakończenie głos zabrali pan dyrektor Marek Chęć oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Jasienica Rosielna pani Urszula Brzuszek oraz ksiądz proboszcz Marek Zarzyczny.

(tekst i zdjęcia ze strony internetowej Szkoły Podstawowej w Woli Jasienickiej)

czytaj dalej na temat: Jasełka w Woli Jasienickiej

Informacja

Utworzono dnia 03.01.2024

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1063

W poprzednim tygodniu: 1045

W tym miesiącu: 3303

W poprzednim miesiącu: 5141

Wszystkich: 166864

Linki

Detektor burzy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Monitoring rzek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Instytut Ochrony Środowiska

Obrona cywilna