Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gmina Jasienica Rosielna

AKTUALNOŚCI:

Narodowe Czytanie w Zespole Szkół w Orzechówce

Utworzono dnia 08.10.2021

Już po raz trzeci Zespół Szkół w Orzechówce dołączył do grona szkół i instytucji kultury biorących udział w akcji Narodowego Czytania. Tym razem w ramach 10.,  jubileuszowej edycji, Para Prezydencka zaprosiła do lektury dramatu Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej”. Jak napisał Pan Prezydent w liście wystosowanym  z tej  okazji do Polaków     „ To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło”.

czytaj dalej na temat: Narodowe Czytanie w Zespole Szkół w Orzechówce

„Tajemnice kapliczek i krzyży przydrożnych Polski Wschodniej”

Utworzono dnia 27.09.2021

„Jesteś drogowskazem kapliczko przydrożna,

Jesteś przypomnieniem dla pielgrzymów ziemi,

Że Pan Bóg jest wszędzie, w każdziutkim zakątku,

Na rozstajnych drogach i w leśnej zieleni”

Janina Rusek

Kapliczki i krzyże przydrożne to nieodłączna część polskiego krajobrazu, a także  dziedzictwo kulturowe naszej gminy. Te pomniki sakralnej kultury stanowią o ludowej pobożności i religijności. Przez lata tak mocno wpisały się w krajobraz polskiej wsi, że mijamy je obojętnie nie zastanawiając się nad tym kto i dlaczego je postawił … Dzieci i młodzież z tereny gminy Jasienica Rosielna, biorąc udział w gminnym konkursie historyczno-literackim, podjęły się wyzwania ocalenia od zapomnienia historii naszych lokalnych kapliczek.

czytaj dalej na temat: „Tajemnice kapliczek i krzyży przydrożnych Polski Wschodniej”

Uroczystość oficjalnego oddania do użytku sali widowiskowej

Utworzono dnia 16.09.2021

14 września br. oficjalnie do użytku została oddana zmodernizowana sala widowiskowa w Urzędzie Gminy w Jasienicy Rosielnej. Obiekt diametralnie zmienił swoje oblicze, dzięki środkom finansowym z Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Podkarpackiego. Prowadzona w szybkim tempie inwestycja modernizacji sali widowiskowej jest zwieńczeniem pracy samorządowców i spełnieniem marzeń całej społeczności lokalnej, która będzie mogła w komfortowych warunkach uczestniczyć w koncertach, spektaklach, seansach filmowych i innych wydarzeniach społeczno-kulturalnych.

czytaj dalej na temat: Uroczystość oficjalnego oddania do użytku sali widowiskowej

Gminny Punkt konsultacyjno-informacyjny Programu “Czyste Powietrze”

Utworzono dnia 28.07.2021

Informujemy, że w ramach porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie   w Urzędzie Gminy w Jasienicy Rosielnej  uruchomiony został Punkt Konsultacyjny Rządowego Programu Priorytetowego „Czyste...

czytaj dalej na temat: Gminny Punkt konsultacyjno-informacyjny Programu “Czyste Powietrze”

Ogłoszenie w sprawie przebudowy odcinka sieci gazowej

Utworzono dnia 01.07.2021

Na zlecenie Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle, firma I_PROJEKT ŁUKASZ KŁAK z siedzibą w Gliwicach przy ul. Czajki 3/XII wykonuje dokumentację projektową dla zadanie pn.: "Przebudowa odcinka sieci gazowej średniego ciśnienia wraz z istniejącymi przyłączami w m. Blizne- Etap II"- PSGJA.ZMSE.763A.126.647560.1.20.

W ramach prac projektowych koniecznym jest uzyskanie zgód na wejście w teren, w formie oświadczeń. Zakres inwestycji na Państwa nieruchomości zostanie przedstawiony na załączniku mapowych do oświadczeń.

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie w sprawie przebudowy odcinka sieci gazowej

Centralna ewidencja emisyjności budynków

Utworzono dnia 01.07.2021

Już 1 lipca rozpocznie się proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację. Deklarację można złożyć samodzielnie, bez wychodzenia z domu, żeby to zrobić musisz posiadać profil zaufany albo podpis elektroniczny. 

 

czytaj dalej na temat: Centralna ewidencja emisyjności budynków

Jednogłośne absolutorium dla Wójta Gminy Jasienica Rosielna

Utworzono dnia 25.06.2021

22 czerwca br. podczas uroczystej XXVII Sesji Rady Gminy w Jasienicy Rosielnej radni jednogłośnie udzielili absolutorium Wójtowi Gminy Jasienica Rosielna Urszuli Brzuszek.

Udzielone absolutorium to potwierdzenie prawidłowości i rzetelności realizowanych zadań w ramach budżetu gminy 2020 r., a także wyraz ostatecznej oceny i akceptacji Rady Gminy obranych przez panią Wójt kierunków działań i strategii.  Jak podkreśliła Wójt Gminy Urszula Brzuszek, dziękując Radzie za absolutorium, realizacja tak wielu znaczących inwestycji oraz dążenie do realizacji wspólnych celów sprzyja poprawie warunków życia mieszkańców Gminy Jasienica Rosielna.

 

czytaj dalej na temat: Jednogłośne absolutorium dla Wójta Gminy Jasienica Rosielna

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 747

W poprzednim tygodniu: 742

W tym miesiącu: 422

W poprzednim miesiącu: 3009

Wszystkich: 40586

Linki

Detektor burzy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Monitoring rzek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Instytut Ochrony Środowiska