Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gmina Jasienica Rosielna

Unia Europejska

AKTUALNOŚCI:

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bliznem posłami na XVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie

Utworzono dnia 14.06.2022

Dwoje uczniów klasy VIII b – Zosia Masłyk i Paweł Mrozek zostało laureatami ogólnopolskiego konkursu Sejmu Dzieci i Młodzieży. Organizatorem konkursu była Kancelaria Sejmu, Instytut Pamięci Narodowej, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Temat tegorocznego SDiM brzmiał: Jakie ideały żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych przetrwały i odniosły zwycięstwo? Które z tych wartości są dla Ciebie ważne? Przedstaw na przykładzie wybranego bohatera lub bohaterki.

czytaj dalej na temat: Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bliznem posłami na XVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie

Jednogłośne absolutorium Wójta Gminy Jasienica Rosielna

Utworzono dnia 09.06.2022

Podczas najważniejszej w roku Sesji Rady Gminy w Jasienicy Rosielnej, która miała miejsce w czwartek 2 czerwca br. radni udzielili Wójtowi Gminy Jasienica Rosielna Urszuli Brzuszek absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2021 rok.

czytaj dalej na temat: Jednogłośne absolutorium Wójta Gminy Jasienica Rosielna

Kolejne spotkanie Seniorów z Gminy Jasienica Rosielna

Utworzono dnia 10.06.2022

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jasienicy Rosielnej ma przyjemnośc poinformować, że odbyło się kolejne- IV spotkanie Seniorów w ramach projektu Centrum Profilaktyki i Aktywności Seniora. Spotkanie miało charakter  poetycko - muzyczny.

czytaj dalej na temat: Kolejne spotkanie Seniorów z Gminy Jasienica Rosielna

Sukces Hanny Śnieżek, uczennicy Szkoły Podstawowej w Orzechówce w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”

Utworzono dnia 09.06.2022

Po raz dwunasty Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa – klasy 0-III, II grupa – klasy IV- VIII. Konkurs przebiegał w trzech etapach: powiatowym, wojewódzkim,  ogólnopolskim.

czytaj dalej na temat: Sukces Hanny Śnieżek, uczennicy Szkoły Podstawowej w Orzechówce w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”

25. Przegląd Dziecięcych Zespołów Artystycznych Szkół „Scena dla młodych”

Utworzono dnia 03.06.2022

Spontaniczną radość i spore zasoby młodzieńczej energii dostarczyli nam wokaliści i tancerze ze szkół podstawowych i przedszkoli z terenu gminy Jasienica Rosielna, albowiem 30 maja 2022 r. w sali widowiskowej w Urzędzie Gminy odbył się 25. Przegląd Dziecięcych Zespołów Artystycznych Szkół „Scena dla młodych”. Barwne stroje, ciekawe układy choreograficzne – ludowe i nowoczesne, dobrane aranżacje i poprawność muzyczna to główne walory tegorocznego przeglądu. Uczestnicy prezentowali dorobek artystyczny w dwóch kategoriach – zespół wokalny i grupa taneczna.

czytaj dalej na temat: 25. Przegląd Dziecięcych Zespołów Artystycznych Szkół „Scena dla młodych”

Dofinansowanie z programu "Poznaj Polskę"

Utworzono dnia 03.06.2022

Gmina Jasienica Rosielna w I półroczu 2022r. w ramach drugiej edycji programu „Poznaj Polskę" otrzymała dofinansowanie w wysokości 79 116,40zł.

Przyznawane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczane są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra. W ramach „Poznaj Polskę” dofinasowaniu w wysokości 80% podlegają wycieczki trzydniowe, dwudniowe oraz jednodniowe dla trzech grup wiekowych (klasy I-III szkół podstawowych, klasy IV-VIII szkół podstawowych oraz szkoły ponadpodstawowe).

czytaj dalej na temat: Dofinansowanie z programu "Poznaj Polskę"

Ponad 10 mln dla Gminy Jasienica Rosielna!!!

Utworzono dnia 01.06.2022

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Gmina Jasienica Rosielna otrzymała ponad 10 400 000 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych – II edycja na przebudowę dróg gminnych.

Serdecznie dziękujemy Posłowi Ziemi Brzozowskiej panu Adamowi Śnieżek za pomoc i wsparcie w pozyskaniu tak wysokiego dofinansowania na inwestycje drogowe.

czytaj dalej na temat: Ponad 10 mln dla Gminy Jasienica Rosielna!!!

Informacja

Utworzono dnia 01.06.2022

Szanowni Państwo!

Trwają prace nad opracowaniem „Strategii Rozwoju Gminy Jasienica Rosielna na lata 2022-2031". To najważniejszy dokument wyznaczający kierunki rozwoju naszej gminy na kolejne lata. Jego zapisy będą miały decydujący wpływ na działania podejmowane w celu zaspokajania potrzeb lokalnej wspólnoty, a w efekcie – na jakość życia mieszkańców. Dlatego niezbędne jest poznanie Państwa opinii, dotyczących codziennych, ważnych dla każdego spraw, takich jak: usługi komunalne i społeczne, polityka gospodarcza oraz turystyka i promocja.

czytaj dalej na temat: Informacja

Muzyczne życzenia dla Mam od CKiBP w Jasienicy Rosielnej

Utworzono dnia 26.05.2022

Z dedykacją dla najukochańszych Mam w dniu Ich święta – wokalistki z Woli Jasienickiej pod kierunkiem inst. Wioletty Stodolak (realizacja: Krzysztof Kielar).

Ogłoszenie Wójta Gminy Jasienica Rosielna

Utworzono dnia 20.05.2022

Wójt Gminy Jasienica Rosielna przypomina mieszkańcom o obowiązku złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Deklarację muszą złożyć właściciele lub zarządcy budynków mieszkalnych
 i niemieszkalnych, w których znajduje się źródło ciepła.

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie Wójta Gminy Jasienica Rosielna

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 296

W poprzednim tygodniu: 952

W tym miesiącu: 3337

W poprzednim miesiącu: 4585

Wszystkich: 75590

Linki

Detektor burzy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Monitoring rzek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Instytut Ochrony Środowiska