Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gmina Jasienica Rosielna

Unia Europejska

AKTUALNOŚCI:

Spotkanie z Mikołajem

Utworzono dnia 11.12.2023

6 grudnia to bardzo pracowity dzień dla Mikołaja, ale i tego roku nie zapomniał o najmłodszych mieszkańcach naszej gminy i znalazł czas, aby zawitać z prezentami do jasienickiego parku. Nie obyło się bez niespodziewanych przeszkód, bowiem renifery z mikołajkowe zaprzęgu odmówiły posłuszeństwa i Mikołaj nie mógł dotrzeć na miejsce. Trudną sytuację uratowała jasienicka jednostka OSP dowożąc wyczekiwanego przez dzieci gościa z wszystkimi prezentami.

czytaj dalej na temat: Spotkanie z Mikołajem

Informacja

Utworzono dnia 11.12.2023

„Nie wszyscy wielcy już przestali grać”

Utworzono dnia 08.12.2023

Motto piosenki Haliny Frąckowiak „Nie wszyscy wielcy już przestali grać” stało się motywem przewodnim klimatycznego koncertu wokalistów Ogniska muzycznego w Jasienicy Rosielnej, który odbył się w niedzielne popołudnie 3 grudnia br. Niezwykłe spotkanie z przebojami największych gwiazd sceny muzycznej lat 70 i 80 w reżyserii pani Marty Kozak po brzegi wypełniło publicznością salę widowiskową w Urzędzie Gminy.

czytaj dalej na temat: „Nie wszyscy wielcy już przestali grać”

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Utworzono dnia 07.12.2023

Wzruszająca uroczystość jubileuszu 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego odbyła się 30 listopada br. w sali widowiskowej Urzędu Gminy. W tym roku zacny jubileusz obchodziło aż siedemnaście par z terenu gminy Jasienica Rosielna, które swoim życiem i pięknym przykładem potwierdzają, że można dać świadectwo dobru i szlachetności w codziennym wspólnym życiu.

Zdjęcie- Jubilaci 50-lecia małżeństwa

 

czytaj dalej na temat: Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Wójt Gminy Jasienica Rosielna przystępuje do kontroli przedsiębiorców w zakresie posiadania aktualnych umów na odbiór odpadów komunalnych

Utworzono dnia 08.12.2023

Na podstawie art. 6 ust.1 pkt 2 i ust. 5a, 5aa oraz 5ab ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2023 r., poz. 1469 z późn. zm.) Wójt Gminy Jasienica Rosielna przystępuje do kontroli przedsiębiorców w zakresie posiadania aktualnych umów na odbiór odpadów komunalnych.

czytaj dalej na temat: Wójt Gminy Jasienica Rosielna przystępuje do kontroli przedsiębiorców w zakresie posiadania aktualnych umów na odbiór odpadów komunalnych

Mikołajkowe Debiuty

Utworzono dnia 04.12.2023

Wraz z pierwszymi opadami śniegu w sali widowiskowej w Jasienicy Rosielnej 29 listopada br. pojawił się Mikołaj, aby podczas Mikołajkowych Debiutów posłuchać występów najmłodszych dzieci z naszej gminy . Tego roku w eliminacjach gminnych udział wzięło 25 dzieci z gminnych przedszkoli oraz klas I-III, które w barwnych występach zaprezentowały swoje wokalne talenty.

czytaj dalej na temat: Mikołajkowe Debiuty

Boliwijskie rytmy w Jasienicy Rosielnej

Utworzono dnia 29.11.2023

Niedzielne popołudnie 26 listopada br. mieszkańcy gminy Jasienica Rosielna mieli okazję spędzić przy energetycznych boliwijskich rytmach podczas koncertu pochodzącego z Boliwii zespołu Ahaju Fusion Boliwia.

czytaj dalej na temat: Boliwijskie rytmy w Jasienicy Rosielnej

Konkurs na realizację zadania

Utworzono dnia 28.11.2023

Konkurs na realizację zadania "Dowóz dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Jasienica Rosielna do Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego w Krośnie ul. Powstańców Śląskich 16 w 2023 r."   

 

czytaj dalej na temat: Konkurs na realizację zadania

"Stacja Niepodległość"

Utworzono dnia 23.11.2023

19 listopada br. mieszkańcy gminy mogli podziwiać patriotyczny spektakl „Stacja Niepodległość” zaprezentowany przez społeczność Szkoły Podstawowej w Woli Jasienickiej.

Widowisko słowno-muzyczne w reżyserii pani Karoliny Chrobak opowiada historię pracownika kolei Tadeusza, który nie wierząc w odzyskanie niepodległości nie spieszy się do walk na front. Równolegle akcja rozgrywa się w szeregach Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego, w których pełni entuzjazmu żołnierze walczą o wolność narodu polskiego.

Wzruszający patriotyczny spektakl, urokliwa scenografia oraz wspaniali aktorzy i wokaliści podbili serca publiczności wywołując łzę w niejednym oku. 

czytaj dalej na temat: "Stacja Niepodległość"

Projekcja filmu „Ulmowie. Błogosławiona rodzina”

Utworzono dnia 22.11.2023

15 listopada br. uczniowie klas VII i VIII z terenu gminu mieli okazję obejrzeć w sali widowiskowej Urzędu Gminy film „Ulmowie. Błogosławiona rodzina”. Dokument w reżyserii Dariusza Falusiaka opowiada historię błogosławionej rodziny Ulmów, która oddała życie za ratowanie Żydów.

czytaj dalej na temat: Projekcja filmu „Ulmowie. Błogosławiona rodzina”

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1701

W poprzednim tygodniu: 1041

W tym miesiącu: 2742

W poprzednim miesiącu: 4658

Wszystkich: 156015

Linki

Detektor burzy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Monitoring rzek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Instytut Ochrony Środowiska

Obrona cywilna