Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gmina Jasienica Rosielna

Unia Europejska

AKTUALNOŚCI:

Informacja

Utworzono dnia 16.11.2023

Szanowni Mieszkańcy,

w związku z licznymi informacjami o pojawieniu się wilków na terenie Gminy Jasienica Rosielna, prosimy Państwa o czujność i zachowanie  ostrożności poprzez zwiększenie opieki nad zwierzętami gospodarskimi, a szczególnie psami.

W sytuacji napotkania wilka zaleca się zachować spokój, nie należy podchodzić do zwierzęcia, ani krzyczeć.

Prosimy również, o niezwłoczne zgłaszanie incydentów zauważenia wilka, watahy wilków lub jego obecności w obrębie zabudowań. Zgłoszenia należy składać do Urzędu Gminy w Jasienicy Rosielnej.

Dzień dumy i chwały

Utworzono dnia 16.11.2023

11 listopada 2023 r. w Orzechówce rozpoczęła msza sprawowana w miejscowym kościele przez ks. Wojciecha Szmuca, który umocnił obecnych słowem Bożym o odpowiedzialności moralnej, społecznej i obywatelskiej wobec własnej Ojczyzny. Rozważając myśli Jana Pawła II z pielgrzymek do Polski, ukazał całe spektrum patriotyzmu jako codziennej i odświętnej służby krajowi i rodakom.

czytaj dalej na temat: Dzień dumy i chwały

Debata „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży – edukacja dla bezpieczeństwa”

Utworzono dnia 03.10.2023

27 września br. w sali widowiskowej Urzędu Gminy w Jasienicy Rosielnej odbyła się debata „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży – edukacja dla bezpieczeństwa” zorganizowana przez Wójta Gminy Jasienica Rosielna, Komendę Powiatową Policji w Brzozowie i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Debata społeczna skierowana była głównie do uczniów szkół z terenu gminy Jasienica Rosielna, ich opiekunów i rodziców, ale także pracowników oświaty i kultury oraz podmiotów działających w obszarze pomocy w rodzinie.

czytaj dalej na temat: Debata „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży – edukacja dla bezpieczeństwa”

Jubileusz 25-lecia Szkoły Podstawowej w Woli Jasienickiej

Utworzono dnia 26.09.2023

Ćwierć wieku temu, 2 września 1998 r., szkoła w Woli Jasienickiej otrzymała imię urodzonego w tej miejscowości gorliwego kapłana – bp. Jakuba Glazera. Wydarzenie sprzed 25 lat, w którym uczestniczyli m.in.: abp Józef Michalik, wicemarszałek Sejmu Stanisław Zając, senator Jerzy Borcz i wojewoda krośnieński Bogdan Rzońca, uroczyście wspominano 21 września br. 

czytaj dalej na temat: Jubileusz 25-lecia Szkoły Podstawowej w Woli Jasienickiej

Zajęcia fitness

Utworzono dnia 20.09.2023

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna zaprasza na zajęcia fitness dla pań organizowanych w miejscowościach: Jasienica Rosielna, Blizne i Orzechówka. Zapisy oraz szczegóły zajęć na plakatach.  

czytaj dalej na temat: Zajęcia fitness

Informacja

Utworzono dnia 20.09.2023

Narodowe Czytanie w parkowej altanie

Utworzono dnia 13.09.2023

Dwunasta edycja Narodowego Czytania w Jasienicy Rosielnej odbyła się w piątek 8 września w altanie parku gminnego. Młodzież z miejscowej szkoły podstawowej wraz ze swoimi nauczycielami oraz gośćmi reprezentującymi szeroko pojęty samorząd gminny miała okazję wysłuchania inspirującej interpretacji fragmentu powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”, a mianowicie historii Jana i Cecylii Bohatyrowiczów – w popisowym wykonaniu rewelacyjnie dysponowanych lektorów: Mileny Masłyk, Krzysztofa Śnieżka i Kacpra Skarbka. Otrzymali oni po zakończeniu wydarzenia pamiątkowe egzemplarze powieści z okolicznościowymi pieczęciami Narodowego Czytania.

czytaj dalej na temat: Narodowe Czytanie w parkowej altanie

Młodzi strażacy na poligonie

Utworzono dnia 06.09.2023

Projekt pod nazwą „Na Straży własnego bezpieczeństwa – w dorosłość bez uzależnień„  z udziałem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Bliznem we współpracy z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą z Woli Jasienickiej zrealizowany został dzięki dofinansowaniu ze środków profilaktycznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jasienicy Rosielnej.

czytaj dalej na temat: Młodzi strażacy na poligonie

„Za rok znów wakacje!”

Utworzono dnia 30.08.2023

Za rok znów wakacje!” – tym optymistycznym hasłem mieszkańcy gminy Jasienica Rosielna pożegnali lato podczas międzypokoleniowej imprezy plenerowej zorganizowanej 27 sierpnia br. przez Wójta Gminy Jasienica Rosielna oraz Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną.

czytaj dalej na temat: „Za rok znów wakacje!”

Informacja

Utworzono dnia 30.08.2023

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1693

W poprzednim tygodniu: 1041

W tym miesiącu: 2734

W poprzednim miesiącu: 4658

Wszystkich: 156007

Linki

Detektor burzy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Monitoring rzek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Instytut Ochrony Środowiska

Obrona cywilna