Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gmina Jasienica Rosielna

Unia Europejska

25. Przegląd Dziecięcych Zespołów Artystycznych Szkół „Scena dla młodych”

Utworzono dnia 03.06.2022

Spontaniczną radość i spore zasoby młodzieńczej energii dostarczyli nam wokaliści i tancerze ze szkół podstawowych i przedszkoli z terenu gminy Jasienica Rosielna, albowiem 30 maja 2022 r. w sali widowiskowej w Urzędzie Gminy odbył się 25. Przegląd Dziecięcych Zespołów Artystycznych Szkół „Scena dla młodych”. Barwne stroje, ciekawe układy choreograficzne – ludowe i nowoczesne, dobrane aranżacje i poprawność muzyczna to główne walory tegorocznego przeglądu. Uczestnicy prezentowali dorobek artystyczny w dwóch kategoriach – zespół wokalny i grupa taneczna.

W pierwszej z nich usłyszeliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bliznem pod kierunkiem pani Iwony Stryczniewicz, z Zespołu Szkół w Jasienicy Rosielnej zespół pod kierunkiem pani Danuty Błaż i z Zespołu Szkół w Orzechówce grupę trzecioklasistów, których przygotowały panie Marta Krupa i Małgorzata Nykiel.

W kategorii zespołów tanecznych swoje umiejętności zaprezentowały:  grupa „Momi” i „Roses” ze Szkoły Podstawowej w Woli Jasienickiej pod opieką pani Karoliny Chrobak, „Zuchy” z Przedszkola w Bliznem pod kierunkiem pani Anny Malinowskiej oraz „Trzeciaki” z Zespołu Szkół w Orzechówce pod kierunkiem pań Marty Krupy i Małgorzaty Nykiel.

W związku z tym, że przegląd nie posiadał formuły konkursowej, wszystkim reprezentantom szkół Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Jasienicy Rosielnej ufundowało pamiątkowe puchary i dyplomy, które wręczyła Wójt Gminy Jasienica Rosielna pani Urszula Brzuszek wraz z dyrektorem centrum. Bardzo dziękujemy wszystkim wykonawcom oraz nauczycielom, mając nadzieję, że spotkamy się za rok.

Krystyna Kielar

Galeria

Utworzono dnia 03.06.2022, 12:50

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1082

W poprzednim tygodniu: 1095

W tym miesiącu: 434

W poprzednim miesiącu: 4557

Wszystkich: 85251

Linki

Detektor burzy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Monitoring rzek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Instytut Ochrony Środowiska