Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gmina Jasienica Rosielna

Unia Europejska

Jubileusz 50-lecia małżeństw

Utworzono dnia 22.11.2022

„O ile w ogóle jest możliwe niebo na ziemi, to można je znaleźć tylko w szczęśliwym małżeństwie” napisała Maria von Ebner-Eschenbach pod koniec XIX wieku, a słowa tej austriackiej pisarki mimo upływu lat są nadal aktualne. Aby długoletni związek dwojga ludzi był szczęśliwy, musi posługiwać się zadziwiającą matematyczną regułą – dzielić ze sobą wszystkie wspólne chwile, a jednocześnie mnożyć dobro i szczęście. Ta niezwykła zasada jest dobrze znana parom małżeńskim z terenu naszej gminy, które w tym roku świętowały jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego.

Uroczystość Złotych Godów odbyła się 17 listopada br. w sali widowiskowej Urzędu Gminy w Jasienicy Rosielnej i wzięło w niej udział 8 par, które na ślubnym kobiercu stanęły pół wieku temu. Z tej okazji Wójt Gminy Jasienica Rosielna Urszula Brzuszek w asyście przewodniczącego Rady Gminy Stanisława Pająka uhonorowała Jubilatów przyznanymi przez Prezydenta RP Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Niezwykłe, pełne wzruszeń, uśmiechów i ciepła spotkanie, uświetnił porywający koncert wokalistów Ogniska Muzycznego w Jasienicy Rosielnej pod merytoryczną opieką pani Marty Krowiak.

 

Dostojnym Jubilatom, życzymy, aby nadal trwali w tej wyjątkowej więzi, jaką zawarli przed laty; aby nadal świecili blaskiem dobra, duchowego piękna i życiowej mądrości, która pozwala uchwycić to, co w życiu jest naprawdę istotne i stanowi wartość prawdziwą.

 

Lista osób odznaczonych:

  1. Barańscy Józefa i Stanisław
  2. Dobrowolscy Maria i Edward
  3. Folta Zofia i Kazimierz
  4. Kuśnierczyk Danuta i Adolf
  5. Leśniak Stanisław i Stanisława
  6. Malinowscy Zofia i Adam
  7. Mateja Kazimiera i Adam
  8. Miłek Zofia i Adam
  9. Śnieżek Romualda i Jan

Galeria

Utworzono dnia 22.11.2022, 07:39

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1078

W poprzednim tygodniu: 1095

W tym miesiącu: 430

W poprzednim miesiącu: 4557

Wszystkich: 85247

Linki

Detektor burzy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Monitoring rzek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Instytut Ochrony Środowiska