Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gmina Jasienica Rosielna

Unia Europejska

Koncert Ogniska Muzycznego w Jasienicy Rosielnej „W kawiarence na rogu …”

Utworzono dnia 22.11.2022

„A kiedy już przyjdzie czas

Pełne po brzegi są kawiarenki

Pod okna ich, całe z gwiazd

Gdzieś w zakamarki wielkich miast

Ciągnie nas”

 Irena Jarocka „Odpływają kawiarenki”

15 listopada br. na scenie sali widowiskowej w Urzędzie Gminy w Jasienicy Rosielnej, która w tym dniu zaaranżowana została na piękną i klimatyczną kawiarenkę, odbył się porywający koncert wokalistów Ogniska Muzycznego w Jasienicy Rosielnej.

Ta muzyczna opowieść, jak charakteryzuje ją reżyserka widowiska Marta Krowiak, wprowadza słuchacza w klimat jesiennej zadumy. Historie opowiedziane przez przypadkowych gości, odwiedzających urokliwą kawiarnię niosą ze sobą wiele szczęścia i radości, ale skłaniają również odbiorców do pewnej refleksji nad tym, co było, jest i będzie.

Urzekająco wyśpiewane przez solistów najpiękniejsze polskie utwory muzyczne takie jak „Odpływają kawiarenki”, „Niech żyje bal”, „Miasteczko cud”, „Wsiąść do pociągu”, „Parasolki” czy „Tańczące Eurydyki” wprowadziły licznie zgromadzoną publiczność w ciepły jesienny klimat. W trakcie koncertu, oprócz części wokalnej, można było usłyszeć głębokie teksty literackie wybitnych polskich pisarzy i poetów: Olgi Tokarczuk, Tadeusza Karasiewicza oraz Wisławy Szymborskiej.

Wszystkim artystom Ogniska Muzycznego w Jasienicy Rosielnej gratulujemy talentu i scenicznego obycia, a pani Marcie Krowiak dziękujemy za wspaniały pomysł i aranżację koncertu oraz profesjonalne przygotowanie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne inicjatywy!

Galeria

Utworzono dnia 22.11.2022, 07:56

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1062

W poprzednim tygodniu: 1045

W tym miesiącu: 3302

W poprzednim miesiącu: 5141

Wszystkich: 166863

Linki

Detektor burzy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Monitoring rzek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Instytut Ochrony Środowiska

Obrona cywilna