Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gmina Jasienica Rosielna

Unia Europejska

Narodowe Czytanie w Zespole Szkół w Orzechówce

Utworzono dnia 08.10.2021

Już po raz trzeci Zespół Szkół w Orzechówce dołączył do grona szkół i instytucji kultury biorących udział w akcji Narodowego Czytania. Tym razem w ramach 10.,  jubileuszowej edycji, Para Prezydencka zaprosiła do lektury dramatu Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej”. Jak napisał Pan Prezydent w liście wystosowanym  z tej  okazji do Polaków     „ To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło”.

W tym roku do  akcji popularyzacji polskiej literatury oraz promocji czytelnictwa włączyli się  nauczyciele oraz uczniowie klas VII i VIII. Piękna scenografia pozwoliła zebranym przenieść się do klimatycznego saloniku w domu państwa Dulskich, by poznać perypetie mieszczańskiej rodziny z początku XX wieku.

Jak zwykle, czytający stanęli na wysokości zadania wcielając się w role bohaterów utworu Gabrieli Zapolskiej, za co należą się im ogromne brawa.

Dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Za rok również planujemy kontynuować tradycję wspólnego czytania.

Małgorzata Masłyk

Galeria

Utworzono dnia 08.10.2021, 10:08

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 941

W poprzednim tygodniu: 1102

W tym miesiącu: 4060

W poprzednim miesiącu: 5147

Wszystkich: 162480

Linki

Detektor burzy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Monitoring rzek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Instytut Ochrony Środowiska

Obrona cywilna