Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gmina Jasienica Rosielna

Unia Europejska

Premier Mateusz Morawiecki w Jasienicy Rosielnej

Utworzono dnia 29.08.2022

26 sierpnia br. w Jasienicy Rosielnej odbyło się spotkanie Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego z podkarpackimi samorządowcami. Premiera powitała Wójt Gminy Jasienica Rosielna Urszula Brzuszek, podkreślając jak ogromne jest to wyróżnienie i zaszczyt dla gminy.

Prezes Rady Ministrów złożył wieniec przy pomniku upamiętniającym ofiary katastrofy smoleńskiej, następnie spotkał się z włodarzami gmin, miast i powiatów, by porozmawiać o bieżących problemach i ważnych dla mieszkańców inwestycjach. Podczas spotkania premier zapowiedział wsparcie dla samorządów dodatkowymi środkami na wydatki bieżące, na które przeznaczonych zostanie 13,7 mld zł. Jak podkreślił Mateusz Morawiecki podział środków został przygotowany w taki sposób, aby największe wsparcie trafiło do samorządów, które tego najbardziej potrzebują. 

Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart podziękowała samorządowcom za sprawną współpracę, szczególnie w sytuacjach kryzysowych, których w ostatnich czasach było sporo. Pani Wojewoda pogratulowała pani Wójt Urszuli Brzuszek roli lokalnego lidera, który w każdych, nawet bardzo trudnych, okolicznościach realizuje działania mające na celu poprawę jakości życia mieszkańców oraz rozwój gminy.

W drugiej części spotkania posłowie, przedstawiciele gmin, miast, powiatów oraz województwa mieli możliwość porozmawiać z Prezesem Rady Ministrów o najważniejszych bolączkach, ale i sukcesach towarzyszących pracy na szczeblu samorządowym.

Żródło: https://www.youtube.com/watch?v=4ciBvplstKQ

Galeria

Utworzono dnia 29.08.2022, 11:27

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 4

W poprzednim tygodniu: 959

W tym miesiącu: 328

W poprzednim miesiącu: 4402

Wszystkich: 148943

Linki

Detektor burzy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Monitoring rzek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Instytut Ochrony Środowiska