Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gmina Jasienica Rosielna

Unia Europejska

Święto Gminy Jasienica Rosielna

Utworzono dnia 02.08.2023

Kolejna edycja Dni Gminy Jasienica Rosielna przypadła w br. w sobotę i niedzielę 29–30 lipca. Pierwszy dzień był zadedykowany przede wszystkim dzieciom. Mogły one skorzystać ze stanowisk edukacyjnych i rozrywkowych, przygotowanych przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Nieco zabawy, trochę muzyki, tańca i innego ruchu w plenerze, a także poznanie zagrożeń, na które trzeba zwracać uwagę szczególnie latem, z pewnością pozwoliło naszym milusińskim dobrze spędzić sobotnie popołudnie.

Niedzielne imprezy kulturalno-rozrywkowe zainicjowały zawody sportowo-pożarnicze jedenastu drużyn wystawionych przez ochotnicze straże pożarne w Bliznem, Jasienicy Rosielnej, Orzechówce i Woli Jasienickiej.

Klasyfikacja generalna ułożyła się następująco w poszczególnych kategoriach:

MDP Dziewcząt:

I miejsce – MDP Dziewcząt Blizne

II miejsce – MDP Dziewcząt Jasienica Rosielna

III miejsce- MDP Dziewcząt Wola Jasienicka

MDP Chłopców:

I miejsce – MDP Blizne

II miejsce – MDP Orzechówka

Grupa C Kobiet:

I miejsce – OSP Blizne

II miejsce – OSP Jasienica Rosielna

Grupa A Mężczyzn:

I miejsce – OSP Orzechówka

II miejsce – OSP Blizne

III miejsce- OSP Wola Jasienicka

IV miejsce – OSP Jasienica Rosielna

Nagrody wręczyli zawodnikom fundatorzy – Wójt Gminy Urszula Brzuszek i poseł na Sejm RP Adam Śnieżek. Wyrazili swoje uznanie dla uczestników zawodów, a gratulacje dołączyli komendant powiatowy PSP w Brzozowie Krzysztof Folta oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Brzozowie Mariusz Bieńczak.

Bezpośrednio po zakończeniu rywalizacji publiczność miała okazje podziwiania występu Dziecięcej Drużyny Pożarniczej OSP Blizne. Najmłodsi adepci pożarnictwa w bojowych uniformach wstąpili marszowo, ze śpiewem na murawę boiska, po czym złożyli meldunek i wykonali zabawne rozwinięcie bojowe. Dzieci zostały nagrodzone aplauzem widzów i maskotkami, które wręczyła Wójt Gminy Urszula Brzuszek.

Niedzielne popołudnie upłynęło w aurze zabawy i muzyki w wykonaniu Zespołu „Baciary”. Przybył on do jasienickiego parku pod hasłem „Powracamy!” i po rocznej przerwie znów zabawili licznie zgromadzoną publiczność. Po koncercie o podtrzymanie wspaniałej atmosfery i dobrej zabawy zadbał DJ Tomq, który gorącymi rytmami największych przebojów bawił publiczność do późnych godzin nocnych.

Źródło: https://rbr.info.pl/?p=46290

Galeria

Utworzono dnia 02.08.2023, 11:54

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1064

W poprzednim tygodniu: 1045

W tym miesiącu: 3304

W poprzednim miesiącu: 5141

Wszystkich: 166865

Linki

Detektor burzy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Monitoring rzek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Instytut Ochrony Środowiska

Obrona cywilna