Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gmina Jasienica Rosielna

Unia Europejska

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bliznem posłami na XVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie

Utworzono dnia 14.06.2022

Dwoje uczniów klasy VIII b – Zosia Masłyk i Paweł Mrozek zostało laureatami ogólnopolskiego konkursu Sejmu Dzieci i Młodzieży. Organizatorem konkursu była Kancelaria Sejmu, Instytut Pamięci Narodowej, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Temat tegorocznego SDiM brzmiał: Jakie ideały żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych przetrwały i odniosły zwycięstwo? Które z tych wartości są dla Ciebie ważne? Przedstaw na przykładzie wybranego bohatera lub bohaterki.
Uczniowie zainteresowali się postacią mieszkańca Bliznego, żołnierza AK i więźnia łagrów sowieckich – Władysława Czaszyńskiego. W ramach realizacji projektu nakręcili film w miejscu historycznego zrzutu broni – Blizne ,,Nowiny, zorganizowali konkurs oraz założyli konto na Instagramie. Na koniec przygotowali pamiątkową tablicę.
W nagrodę wzięli udział w dwudniowym wyjeździe do Warszawy, a 1 czerwca uczestniczyli w XVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Wyjazd był organizowany przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie
.

Źródło: https://blizne.edupage.org/news/#410

Galeria

Utworzono dnia 14.06.2022, 12:55

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1082

W poprzednim tygodniu: 1095

W tym miesiącu: 434

W poprzednim miesiącu: 4557

Wszystkich: 85251

Linki

Detektor burzy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Monitoring rzek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Instytut Ochrony Środowiska