Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gmina Jasienica Rosielna

Unia Europejska

Władze samorządowe gminy Jasienica Rosielna na kadencję 2024-2029

Utworzono dnia 16.05.2024

2 maja oraz 15 maja br. odbyły się dwie sesje nowo wybranej Rady Gminy w Jasienicy Rosielnej, podczas których ukonstytuowały się władze samorządowe gminy na kadencję 2024-2029. W pierwszych uroczystych sesjach udział wzięli zaproszeni goście m. in. Starosta Powiatu Brzozowskiego Jacek Adamski, Wicestarosta Adam Jajko, radni Powiatu Brzozowskiego Alina Malinowska i Marek Chęć, Wójt Gminy Domaradz Marcin Tarabuła, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych oraz sołtysi.

Podczas I sesji 14 radnych oraz Wójt Gminy Jasienica Rosielna Urszula Brzuszek otrzymali zaświadczenia Gminnej Komisji Wyborczej w Jasienicy Rosielnej o wyborze oraz złożyli uroczyste ślubowanie, tym samym rozpoczynając pięcioletnią kadencję.

W pierwszej kolejności radni Rady Gminy w Jasienicy Rosielnej w głosowaniu tajnym jednogłośnie wybrali Przewodniczącego Rady Gminy, którym został pan Rafał Frydrych. Natomiast Wiceprzewodniczącymi Rady wybrani zostali pan Marek Gerlach oraz pan Piotr Preisner. 

Ponadto radni podczas II sesji Rady Gminy w Jasienicy Rosielnej podjęli uchwały o powołaniu czterech Komisji Rady Gminy, tj. Komisji Rewizyjnej, Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego Gminy oraz Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych, a także wybrali przewodniczących i zastępców tych Komisji.

Władze samorządowe Gminy Jasienica Rosielna na kadencję 2024-2029

Wójt Gminy Jasienica Rosielna Urszula Brzuszek

Przewodniczący Rady Gminy Rafał Frydrych

Komisja Rewizyjna

  1. Przewodniczący - Krupa Dariusz
  2. Zastępca - Cwynar Halina
  3. Członek - Szewczyk Edward
  4. Członek - Piątek Józef
  5. Członek - Śnieżek Adam

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji

  1. Przewodniczący – Piątek Józef
  2. Zastępca – Owoc Mieczysław
  3. Członek – Gurgacz Małgorzata
  4. Członek – Gazdowicz Artur
  5. Członek -  Śnieżek Małgorzata

Komisja Budżetu i Rozwoju Gospodarczego Gminy

  1. Przewodniczący – Cwynar Halina
  2. Zastępca – Krupa Dariusz
  3. Członek – Gerlach Marek
  4. Członek – Preisner Piotr
  5. Członek -  Piątek Józef
  6. Członek - Nogaj Wojciech
  7. Członek – Śnieżek Adam 

Komisja Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych

  1. Przewodniczący – Gurgacz Małgorzata
  2. Zastępca – Owoc Mieczysław
  3. Członek – Szewczyk Edward
  4. Członek – Śnieżek Małgorzata
  5. Członek -  Fic Artur
  6. Członek – Gazdowicz Artur
  7. Członek – Preisner Piotr

Nowo wybranym władzom samorządowym składamy serdeczne gratulacje życząc owocnej pracy na rzecz gminy oraz satysfakcji z pełnienia tej odpowiedzialnej funkcji.

Galeria

Utworzono dnia 16.05.2024, 13:44

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1063

W poprzednim tygodniu: 1045

W tym miesiącu: 3303

W poprzednim miesiącu: 5141

Wszystkich: 166864

Linki

Detektor burzy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Monitoring rzek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Instytut Ochrony Środowiska

Obrona cywilna