Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gmina Jasienica Rosielna

Unia Europejska

Złoty Krzyż Zasługi Prezydenta RP dla Wójta Gminy Jasienica Rosielna

Utworzono dnia 01.06.2021

31 maja br. Prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Podczas uroczystego spotkania w Pałacu Prezydenckim Wójt Gminy Jasienica Rosielna Urszula Brzuszek została odznaczona Złotym Krzyżem za zasługi w działalności społecznej i samorządowej. Jak podkreślał Prezydent Andrzej Duda to ogromne wyróżnienie państwowe jest podziękowaniem za codzienną służbę uhonorowanych dla Rzeczypospolitej, społeczności lokalnej i regionalnej.

Krzyż Zasługi to odznaczenie państwowe nadawane przez Prezydenta RP osobom, których zasługi dla państwa i obywateli wykraczają poza ich codzienne obowiązki oraz przynoszą znaczące korzyści dla społeczności. Złotymi Krzyżami Zasługi z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego odznaczonych zostało 39 samorządowców  z całej Polski, z kolei Srebrne Krzyże Zasługi otrzymało 11 samorządowców.

Wójt Gminy Jasienica Rosielna Urszula Brzuszek 27 maja br. podczas obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, z rąk Premiera Mateusza Morawieckiego oraz szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego, otrzymała także Odznakę Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. Odznakę tę od 2015 r. nadaje minister spraw wewnętrznych i administracji za szczególne zasługi na rzecz samorządu terytorialnego. W tym roku otrzymało ją 60 samorządowców z całej Polski.

Prezydent Andrzej Duda oraz Premier Mateusz Morawiecki wraz z odznaczeniami przekazali na ręce pani Wójt serdeczne pozdrowienia i wyrazy szacunku dla wszystkich mieszkańców Gminy Jasienica Rosielna.

Fotografie wykonano z materiału filmowego opublikowanego na oficjalnych stronach Kancelarii Prezydenta RP i Kancelarii Premiera RP.

Galeria

Utworzono dnia 01.06.2021, 14:11

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 659

W poprzednim tygodniu: 955

W tym miesiącu: 964

W poprzednim miesiącu: 4049

Wszystkich: 136472

Linki

Detektor burzy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Monitoring rzek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Instytut Ochrony Środowiska