Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gmina Jasienica Rosielna

AKTUALNOŚCI:

Uroczystość oficjalnego oddania do użytku sali widowiskowej

Utworzono dnia 16.09.2021

14 września br. oficjalnie do użytku została oddana zmodernizowana sala widowiskowa w Urzędzie Gminy w Jasienicy Rosielnej. Obiekt diametralnie zmienił swoje oblicze, dzięki środkom finansowym z Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Podkarpackiego. Prowadzona w szybkim tempie inwestycja modernizacji sali widowiskowej jest zwieńczeniem pracy samorządowców i spełnieniem marzeń całej społeczności lokalnej, która będzie mogła w komfortowych warunkach uczestniczyć w koncertach, spektaklach, seansach filmowych i innych wydarzeniach społeczno-kulturalnych.

czytaj dalej na temat: Uroczystość oficjalnego oddania do użytku sali widowiskowej

Narodowy Spis Powszechny 2021

Utworzono dnia 22.04.2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Gminny Punkt konsultacyjno-informacyjny Programu “Czyste Powietrze”

Utworzono dnia 28.07.2021

Informujemy, że w ramach porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie   w Urzędzie Gminy w Jasienicy Rosielnej  uruchomiony został Punkt Konsultacyjny Rządowego Programu Priorytetowego „Czyste...

czytaj dalej na temat: Gminny Punkt konsultacyjno-informacyjny Programu “Czyste Powietrze”

Ogłoszenie w sprawie przebudowy odcinka sieci gazowej

Utworzono dnia 01.07.2021

Na zlecenie Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle, firma I_PROJEKT ŁUKASZ KŁAK z siedzibą w Gliwicach przy ul. Czajki 3/XII wykonuje dokumentację projektową dla zadanie pn.: "Przebudowa odcinka sieci gazowej średniego ciśnienia wraz z istniejącymi przyłączami w m. Blizne- Etap II"- PSGJA.ZMSE.763A.126.647560.1.20.

W ramach prac projektowych koniecznym jest uzyskanie zgód na wejście w teren, w formie oświadczeń. Zakres inwestycji na Państwa nieruchomości zostanie przedstawiony na załączniku mapowych do oświadczeń.

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie w sprawie przebudowy odcinka sieci gazowej

Centralna ewidencja emisyjności budynków

Utworzono dnia 01.07.2021

Już 1 lipca rozpocznie się proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację. Deklarację można złożyć samodzielnie, bez wychodzenia z domu, żeby to zrobić musisz posiadać profil zaufany albo podpis elektroniczny. 

 

czytaj dalej na temat: Centralna ewidencja emisyjności budynków

Jednogłośne absolutorium dla Wójta Gminy Jasienica Rosielna

Utworzono dnia 25.06.2021

22 czerwca br. podczas uroczystej XXVII Sesji Rady Gminy w Jasienicy Rosielnej radni jednogłośnie udzielili absolutorium Wójtowi Gminy Jasienica Rosielna Urszuli Brzuszek.

Udzielone absolutorium to potwierdzenie prawidłowości i rzetelności realizowanych zadań w ramach budżetu gminy 2020 r., a także wyraz ostatecznej oceny i akceptacji Rady Gminy obranych przez panią Wójt kierunków działań i strategii.  Jak podkreśliła Wójt Gminy Urszula Brzuszek, dziękując Radzie za absolutorium, realizacja tak wielu znaczących inwestycji oraz dążenie do realizacji wspólnych celów sprzyja poprawie warunków życia mieszkańców Gminy Jasienica Rosielna.

 

czytaj dalej na temat: Jednogłośne absolutorium dla Wójta Gminy Jasienica Rosielna

Komunikat Przewodniczącego Rady Gminy w Jasienicy Rosielnej

Utworzono dnia 15.06.2021

Jasienica Rosielna, 15.06.2021 r.

Komunikat Przewodniczącego Rady Gminy w Jasienicy Rosielnej dotyczący przedstawienia przez Wójta Gminy Jasienica Rosielna raportu o stanie gminy za 2020 r. i zgłaszania się mieszkańców do udziału w debacie nad raportem

czytaj dalej na temat: Komunikat Przewodniczącego Rady Gminy w Jasienicy Rosielnej

Złoty Krzyż Zasługi Prezydenta RP dla Wójta Gminy Jasienica Rosielna

Utworzono dnia 01.06.2021

31 maja br. Prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Podczas uroczystego spotkania w Pałacu Prezydenckim Wójt Gminy Jasienica Rosielna Urszula Brzuszek została odznaczona Złotym Krzyżem za zasługi w działalności społecznej i samorządowej. Jak podkreślał Prezydent Andrzej Duda to ogromne wyróżnienie państwowe jest podziękowaniem za codzienną służbę uhonorowanych dla Rzeczypospolitej, społeczności lokalnej i regionalnej.

czytaj dalej na temat: Złoty Krzyż Zasługi Prezydenta RP dla Wójta Gminy Jasienica Rosielna

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 649

W poprzednim tygodniu: 748

W tym miesiącu: 2337

W poprzednim miesiącu: 2541

Wszystkich: 33981

Linki

Detektor burzy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Monitoring rzek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Instytut Ochrony Środowiska