Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gmina Jasienica Rosielna

Unia Europejska

Debata „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży – edukacja dla bezpieczeństwa”

Utworzono dnia 03.10.2023

27 września br. w sali widowiskowej Urzędu Gminy w Jasienicy Rosielnej odbyła się debata „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży – edukacja dla bezpieczeństwa” zorganizowana przez Wójta Gminy Jasienica Rosielna, Komendę Powiatową Policji w Brzozowie i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Debata społeczna skierowana była głównie do uczniów szkół z terenu gminy Jasienica Rosielna, ich opiekunów i rodziców, ale także pracowników oświaty i kultury oraz podmiotów działających w obszarze pomocy w rodzinie.

W pierwszej kolejności uczestnicy spotkania wysłuchali prelekcji wygłoszonych przez specjalistów, dzięki którym dowiedzieli się o działaniach podkarpackiej policji na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, o nieodwracalnych skutkach różnego rodzaju używek oraz substancji zabronionych oraz o problemach współczesnego świata i niebezpieczeństwach z jakimi obecnie mierzy się młodzież. Po wykładach odbył się panel dyskusyjny, podczas którego dziewczyny z Zespołu Szkół w Orzechówce zaprezentowały swój punkt widzenia omawianych tematów. Na zakończenie debaty uczestnicy obejrzeli występy artystyczne Grupy Sportowo-Artystycznej z Orzechówki oraz solistki studia tańca w Krośnie Oliwii Furtek, a także wysłuchali utworów zagranych na pianinie przez Milenę Korfanty.

Debata „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży – edukacja dla bezpieczeństwa” to doskonały przykład profilaktyki i diagnozy zagrożeń i niebezpieczeństw czyhających na dzieci i młodzież, a także dowód wspaniałej współpracy mającej na celu dobro młodego pokolenia.

Źródło: https://rbr.info.pl/?p=46875

Galeria

Utworzono dnia 03.10.2023, 14:43

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1063

W poprzednim tygodniu: 1045

W tym miesiącu: 3303

W poprzednim miesiącu: 5141

Wszystkich: 166864

Linki

Detektor burzy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Monitoring rzek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Instytut Ochrony Środowiska

Obrona cywilna