Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gmina Jasienica Rosielna

Unia Europejska

Dzień dumy i chwały

Utworzono dnia 16.11.2023

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości zostały zorganizowane przez władze gminne oraz jednostki ochotniczych straży pożarnych. Sobotnie świętowanie
11 listopada 2023 r. w Orzechówce rozpoczęła msza sprawowana w miejscowym kościele przez ks. Wojciecha Szmuca, który umocnił obecnych słowem Bożym o odpowiedzialności moralnej, społecznej i obywatelskiej wobec własnej Ojczyzny. Rozważając myśli Jana Pawła II z pielgrzymek do Polski, ukazał całe spektrum patriotyzmu jako codziennej i odświętnej służby krajowi i rodakom.

Słów o miłości Ojczyzny nie zabrakło również podczas drugiej części uroczystości. Uczestnicy przeszli bowiem ze świątyni do pomnika wystawionego w stulecie odzyskania niepodległości, prowadzeni przez orkiestrę dętą, poczty sztandarowe i pododdział honorowy pod dowództwem dh. Henryka Leśniaka. Tam byli świadkami podniesienia flagi państwowej, a także wysłuchali przemówienia wójta gminy Urszuli Brzuszek, która nie kryjąc podniosłych emocji, wskazała na potrzebę pełnej roztropności i zaangażowania postawy służby Ojczyźnie i narodowi szczególnie w obecnej rzeczywistości. Podobną refleksją podzielił się z zebranymi poseł Adam Śnieżek oraz nieobecny poseł Piotr Uruski, którego okolicznościowe pismo zostało zacytowane. Zgodnie z tradycją przy pomniku kwiaty złożyły delegacje reprezentujące lokalnych parlamentarzystów i samorządowców, a także służby mundurowe, placówki oświaty, kultury, pomocy społecznej, inne jednostki gminne, organizacje pozarządowe oraz potomkowie miejscowych bohaterów.

Galeria

Utworzono dnia 16.11.2023, 15:31

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 659

W poprzednim tygodniu: 955

W tym miesiącu: 964

W poprzednim miesiącu: 4049

Wszystkich: 136472

Linki

Detektor burzy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Monitoring rzek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Instytut Ochrony Środowiska