Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gmina Jasienica Rosielna

Unia Europejska

Gminne obchody 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Utworzono dnia 15.11.2022

11 listopada 1918 roku spełnił się sen pokoleń Polaków o wolnej i niepodległej Ojczyźnie. Z tej okazji 11 listopada br. w Orzechówce odbyły się gminne obchody 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. Świętej Rodziny w Orzechówce, podczas której piękną patriotyczną homilię wygłosił Proboszcz Parafii Ks. Wojciech Szmuc. Następnie wszyscy zgromadzeni, w uroczystym przemarszu prowadzonym przez orkiestrę dętą działającą przy OSP w Orzechówce, udali się pod pomnik „Rocznica Odzyskania Niepodległości”,  gdzie kwiaty złożyli parlamentarzyści, władze samorządowe oraz delegacje.

Wójt Gminy Jasienica Rosielna Urszula Brzuszek w swoim przemówieniu przypomniała słowa Świętego Jana Pawła II, że każdy Polak powinien czuć się odpowiedzialny za to wielkie dziedzictwo, któremu na imię Polska, dziękując jednocześnie wszystkim zgromadzonym za obecność i swoistego rodzaju hołd złożony bohaterom, którzy walczyli o wolność.  

Gminne Obchody 104. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości zakończył koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Zespołu Pieśni Ludowej i Patriotycznej z filii Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Woli Jasienickiej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Galeria

Utworzono dnia 15.11.2022, 14:38

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 947

W poprzednim tygodniu: 1102

W tym miesiącu: 4066

W poprzednim miesiącu: 5147

Wszystkich: 162486

Linki

Detektor burzy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Monitoring rzek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Instytut Ochrony Środowiska

Obrona cywilna