Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gmina Jasienica Rosielna

Unia Europejska

I Manewry Sportowo-Pożarnicze o puchar Wójta Gminy Jasienica Rosielna

Utworzono dnia 18.03.2024

W dniu 16 marca br. 40-stu druhów z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wzięło udział w I Manewrach Sportowo-Pożarniczych o puchar Wójta Gminy Jasienica Rosielna. Była to pierwsza tego typu impreza sportowa zorganizowana przez jednostkę OSP Blizne.

W rywalizacji udział wzięło 10  Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z OSP Orzechówka, OSP w Woli Jasienickiej, OSP Zmiennica, OSP KSRG Grabownica Starzeńska, OSP KSRG Rymanów, OSP Jabłonica Polska, OSP KSRG Humniska, OSP Sieniawa, OSP Straszydle oraz OSP w Bliznem.

1. Pokonanie toru przeszkód: podłączenie węży, przemieszczenie gaśnicy, przejście pod płotkiem lekkoatletycznym, prawidłowe ułożenie sprzętu pożarniczego, rzut piłką lekarską, pokonanie ławeczki i tyczek oraz prawidłowe podłączenie pasa na desce ortopedycznej;

2. Wykazanie się znajomością sprzętu pożarniczego;

3. Prawidłowe udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej w trzech scenkach, w których występuje bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia poszkodowanego.

Młodzieżowe manewry sportowo-pożarnicze to bardzo dobra forma rywalizacji, która pozwoli w przyszłości wykorzystać ten potencjał w działalności jednostek OSP.

 

Galeria

Utworzono dnia 18.03.2024, 11:48

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1698

W poprzednim tygodniu: 1041

W tym miesiącu: 2739

W poprzednim miesiącu: 4658

Wszystkich: 156012

Linki

Detektor burzy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Monitoring rzek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Instytut Ochrony Środowiska

Obrona cywilna