Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gmina Jasienica Rosielna

Unia Europejska

Jubileusz 25-lecia Szkoły Podstawowej w Woli Jasienickiej

Utworzono dnia 26.09.2023

Ćwierć wieku temu, 2 września 1998 r., szkoła w Woli Jasienickiej otrzymała imię urodzonego w tej miejscowości gorliwego kapłana – bp. Jakuba Glazera. Wydarzenie sprzed 25 lat, w którym uczestniczyli m.in.: abp Józef Michalik, wicemarszałek Sejmu Stanisław Zając, senator Jerzy Borcz i wojewoda krośnieński Bogdan Rzońca, uroczyście wspominano 21 września br.

Jubileuszowe świętowanie rozpoczęła Eucharystia w miejscowym kościele, którą koncelebrowali: bp Krzysztof Chudzio, ks. kan. Marek Zarzyczny, ks. kan. Władysław Kordas i ks. prob. Mirosław Mateja i ks. wik. Karol Burda. Hierarcha skierował do obecnych w świątyni kazanie, w którym ukazał znaczenie dobrych wzorców osobowych w formowaniu młodego pokolenia.

Uczestnicy uroczystości wraz z pocztami sztandarowymi czterech szkół z terenu gminy bezpośrednio po zakończeniu mszy przemaszerowali do szkoły. Tam wójt gminy Urszula Brzuszek wraz z dyrektorem szkoły Markiem Chęciem dokonała odsłonięcia pamiątkowej tablicy, po czym zgromadzeni mieli okazję obejrzenia ciekawego widowiska w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Jasienickiej. Spektakl w formie lokalnego programu informacyjnego bardzo spodobał się widzom.

Rocznica stała się także okazją do wyrażenia słów uznania dla społeczności szkolnej, przekazanych m. in. przez wójt Urszulę Brzuszek, starszą wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Barbarę Dżugan, reprezentującego posła do Parlamentu Europejskiego dr. Bogdana Rzońcę – dyrektora jego biura Jerzego F. Adamskiego.

Społeczność szkolna w Woli Jasienickiej kieruje się misją, w której swoje działania opiera o wartości chrześcijańskie: wiarę, miłość, mądrość i wolność. Postać patrona zapewne wspiera uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników obsługi w codziennej realizacji tej szczytnej wizji.

Źródło: https://rbr.info.pl/?p=46790

Galeria

Utworzono dnia 26.09.2023, 12:35

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1063

W poprzednim tygodniu: 1045

W tym miesiącu: 3303

W poprzednim miesiącu: 5141

Wszystkich: 166864

Linki

Detektor burzy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Monitoring rzek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Instytut Ochrony Środowiska

Obrona cywilna