Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gmina Jasienica Rosielna

Unia Europejska

Przedszkolaki z Bliznego świętowały Dzień Babci i Dziadka

Utworzono dnia 16.02.2023

Tegoroczna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyła się 11 lutego 2023 r. w Sali Widowiskowej Urzędu Gminy w Jasienicy Rosielnej. Dzieci z Przedszkola w Bliznem przygotowały program artystyczny, na który licznie przybyli  babcie i dziadkowie.

Przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a także zaprezentowały tańce ludowe takie jak : „Polka kłaniana”, „Grozik”, „Szot”, „Owczareczek”, „Równy” oraz inscenizację do piosenki „Maryna gotuj pierogi”. Na koniec uroczystości wnuczęta obdarowały dziadków upominkami.

Występy dzieci wzbogacono o piękne tradycyjne stroje ludowe, które dopełniły całości prezentacji. Swój udział miały również mamy, które przygotowały dla babć i dziadków słodki poczęstunek.

To pełne wzruszeń, międzypokoleniowe spotkanie było wspaniałą okazją do pielęgnowania tradycji ludowych i wzmacniania więzi rodzinnych.

Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi oraz pracownikom Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Jasienicy Rosielnej za pomoc w zorganizowaniu tej wzruszającej uroczystości.

Marta Pigoń

Dyrektor Przedszkola w Bliznem

Galeria

Utworzono dnia 16.02.2023, 11:41

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 651

W poprzednim tygodniu: 955

W tym miesiącu: 956

W poprzednim miesiącu: 4049

Wszystkich: 136464

Linki

Detektor burzy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Monitoring rzek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Instytut Ochrony Środowiska