Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gmina Jasienica Rosielna

Unia Europejska

Szlachetna paczka w Zespole Szkół w Orzechówce

Utworzono dnia 18.12.2020

„Szlachetna Paczka” to ogólnopolski projekt społeczny, organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Co roku, w grudniu organizowany jest Weekend Cudów – jedno z najpiękniejszych świąt dobroczynności w Polsce. W tych dniach przygotowywane od tygodni Szlachetne Paczki trafią do wszystkich potrzebujących. W akcji ważne jest to, aby zapewnić wszystkie wymienione potrzeby wybranej rodziny.

Pomysł włączenia się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka” w Zespole Szkół w Orzechówce zrodził się już we wrześniu w ramach opracowywania planu pracy Samorządu Uczniowskiego. Niestety w związku ze zdalnym nauczaniem, powodzenie akcji stanęło pod znakiem zapytania. Opiekunki Samorządu Uczniowskiego nie miały pewności, czy szkoła będzie w stanie zrealizować wszystkie potrzeby wybranej rodziny. Jednak dzięki nawiązaniu kontaktu ze Szkołą Podstawową w Krościenku Wyżnym, która już kolejny rok bierze udział w tym przedsięwzięciu, i w porozumieniu z Panią Dyrektor Ewą Niemiec, zdecydowaliśmy się, aby wspólnie przygotować podarunki dla wybranej rodziny. Pomysł okazał się trafiony. Odzew rodziców i uczniów w obydwóch szkołach był ogromny i przeszedł nasze oczekiwania.

W Zespole Szkół w Orzechówce udział w akcji wzięło 49 uczniów oraz nauczyciele, dzięki którym udało się przygotować 21 paczek. Mamy nadzieję, że sprawią radość rodzinie, którą otoczyliśmy opieką. Pakowaniu towarzyszyła radosna atmosfera. Pomaganie daje dużo satysfakcji.

Weekend cudów w tym roku planowany jest na 11-13 grudnia. Będzie nam bardzo miło, jeśli podarunki przez nas przekazane wywołają uśmiech na twarzach obdarowanych.

Pomimo trudnego czasu pandemii przeprowadzona zbiórka w naszej szkole dowodzi, że jest wielu ludzi o wielkim sercu, którzy nie zostawiają drugiego człowieka w potrzebie.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję, uczniom, a szczególnie ich Rodzicom.

Jesteście wspaniali.

Renata Szymańska-Wnęk

Kamila Janusz

Galeria

Utworzono dnia 18.12.2020, 13:05

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 4

W poprzednim tygodniu: 959

W tym miesiącu: 328

W poprzednim miesiącu: 4402

Wszystkich: 148943

Linki

Detektor burzy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Monitoring rzek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Instytut Ochrony Środowiska