Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gmina Jasienica Rosielna

Unia Europejska

Uczennice z Orzechówki i Woli Jasienickiej laureatkami wojewódzkiego konkursu IPN

Utworzono dnia 30.01.2024

Tegoroczna XVII edycja konkursu „Namaluj historię dziadków” organizowana przez IPN w Rzeszowie cieszyła się wyjątkową popularnością. Konkurs został przeprowadzony w 65 szkołach, w etapie szkolnym wzięło udział 352 uczniów. Do etapu wojewódzkiego komisje szkolne zakwalifikowały 47 prac z klas I-III, 101 z klas IV-VI, 37 z klas VII-VIII i 10 ze szkół ponadpodstawowych.

Prace dotyczyły historii Polski w latach 1939-1989 i powstały w wyniku inspiracji opowiadaniem osób żyjących w przedstawianym okresie, byli to głównie rodzice i dziadkowie uczestników konkursu. Prezentowały zdarzenia, w które bezpośrednio zaangażowani byli bohaterowie prac lub przekazali wspomnienia szczególnie ważne dla dziejów Polski i regionu, choć sami bezpośrednio w nich nie uczestniczyli. Zadanie konkursowe polegało nie tylko na opisaniu historii, ale także wykonaniu ilustrującej ją pracy plastycznej.

Z wielką dumą i przyjemnością informujemy, że wśród laureatów znalazła się uczennica klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Woli Jasienickiej– Zofia Gładysz oraz Maria Data uczennica klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Orzechówce.

Rozdanie nagród odbyło się 19 stycznia br. w siedzibie IPN w Rzeszowie. Nagrody wręczyli Grażyna Tereszkiewicz z Podkarpackiego Kuratorium Oświaty, dr hab. Dariusz Iwaneczko, dyrektor IPN w Rzeszowie, dr Marcin Bukała, naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej i Zenon Fajger, koordynator konkursu.

Na uroczystości obecni byli nie tylko laureaci wraz z opiekunami merytorycznymi, ale także rodzice i dziadkowie, co dodatkowo uświetniło to wyjątkowe wydarzenie. Podczas spotkania uczestnicy wymieniali się uwagami i swoimi wspomnieniami.

Galeria

Utworzono dnia 30.01.2024, 13:22

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 7

W poprzednim tygodniu: 959

W tym miesiącu: 331

W poprzednim miesiącu: 4402

Wszystkich: 148946

Linki

Detektor burzy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Monitoring rzek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Instytut Ochrony Środowiska