Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gmina Jasienica Rosielna

Unia Europejska

AKTUALNOŚCI:

Solidarni z Ukrainą

Utworzono dnia 07.03.2022

Zaproszenie na zajęcia fotograficzne

Utworzono dnia 16.05.2022

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Jasienicy Rosielnej zaprasza wszystkie chętne dzieci na zajęcia fotograficzne. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Warsztaty z fotografii cyfrowej to połączenie nauki z dobrązabawą w CKiBP w Jasienicy Rosielnej. Ideą zajęć jest przekonanie ich uczestników, że zdjęcie powstaje w głowie fotografa, a nie w aparacie. Umiejętności widzenia, postrzegania przedmiotów, ludzi, barw oraz estetyka budujądzieło. Zdobycie tych umiejętności sprawi, że dzieci będą potrafiły zrobić udaną fotografię z każdym aparatem i czerpać radość ze swojego dzieła. Zajęcia rozwijają kreatywność uczestników, koncentracjęna detalach, abstrakcyjne myślenie i postrzegania barw. Program warsztatów: poznajemy świat fotografii oraz podstawy działalnia aparatu, uczymy się myśleć obrazem- komponujemy kadr, uczymy sięwidzieć barwy i cienie- wykorzystujemy kolorystykę, uczymy się fotografować ludzi- poznajemy zasady fotografii portretowej. Szczegółowe informacje i zapisy do 20 maja 2022 r. bezpośrednio w budynku CKiBP w parku w Jasienicy Rosielnej lub pod numerem telefonu:134306333

Informacja o wynikach rekrutacji

Utworzono dnia 12.05.2022

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jasienicy Rosielnej informuje, iżw wyniku zakończonej rekrutacji przystępuje do realizacji autorskiego projektu pod nazwą: Centrum Profilaktyki i Aktywności Seniora- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej- Jasienica Rosielna. Główne założenia projektu: 1. projekt skierowany do osób w wieku senioralnym z terenu Gminy Jasienica Rosielna. 2. Projekt wpisuje się w ideę nowoczesnej polityki senioralnej- opartej na tworzeniu systemu wsparcia dlka osób starszych z wykorzystaniem ich własnego potencjału, innowacyjnych działań i indywidualnego podejścia. 3. Profilaktyka, Tworczość, Aktywność, Edukacja- to główne filary projektu, któy propagować ma kreatywność oraz aktywność społeczną osób starszych wiekiem z terenu Gminy. 4. Profesjonalna kadra, atrakcyjny program profilaktyczny oraz nowoczesne zaplecze dydaktyczno- konferencyjne i sportowo- rekreacyjne są gwarancją pomyślności projektu. Patronat honorowy nad zadaniem obejmuje Wójt Gminy Jasienica Rosielna Urszula Brzuszek

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025"

Utworzono dnia 11.05.2022

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Gmina Jasienica Rosielna w ramach programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025" otrzymała dofinansowanie w wysokości 33 500,00 zł.

czytaj dalej na temat: „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025"

Gminne świętowanie uroczystości 3 Maja

Utworzono dnia 05.05.2022

Uroczystą Mszą Świętą w Kościele Parafialnym p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Jasienicy Rosielnej rozpoczęły się gminnego obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, połączone ze świętem NMP Królowej Polski. Po nabożeństwie, podczas którego homilię wygłosił Proboszcz Parafii ks. Marek Zarzyczny, wszyscy wierni w uroczystym przemarszu udali się na dalszą część majowych obchodów pod pomnik Polonia Semper Fidelis.

czytaj dalej na temat: Gminne świętowanie uroczystości 3 Maja

Zaproszenie

Utworzono dnia 04.05.2022

Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Jasienicy Rosielnej zaprasza do odwiedzenia strony internetowej instytucji. Strona funkcjonująca pod adresem: ckibp-jasienicarosielna.pl została przygotowana i będzie systematycznie rozbudowywana przede wszystkim z myślą o potrzebach użytkowników, w tym o lepszej dostępności dla osób ze specjalnymi potrzebami.

Granty PPGR

Utworzono dnia 04.05.2022

Granty PPGR "Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym- Granty PPGR" Cyfrowa gmina

Pieniądze zostały przydzielone w ramach Rządowego Programu Polska Cyfrowa ma na celu walkę z wykluczeniem cyfrowym terenów popegeerowskich oraz poprawę warunków nauczania zdalnego w czasie pandemii. Już w najbliższych dniach  zostanie podpisana umowa na kwotę  25 200,00 zł, w ramach której zostanie zakupionych 8 szt. laptopów i komputerów stacjonarnych dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR-ów.

czytaj dalej na temat: Granty PPGR

Zaproszenie na Fitness Dla Pań

Utworzono dnia 28.04.2022

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Jasienicy Rosielnej zaprasza na zajęcia fitness dla pań. Trening calego ciała dla początkujących. Szczegołowe informacje i zapisy do 15 maja 2022 roku bezpośrednio w budynku głównym CKiBP w parku w Jasienicy Rosielnej lub pod numerem telefonu 134306333.

Ogłoszenie o znalezieniu bezpańskiego psa

Utworzono dnia 11.04.2022

Urząd Gminy w Jasienicy Rosielnej informuje, o znalezieniu bezpańskiego psa w miejscowości Orzechówka :

Prosi się o kontakt osoby, które mają informacje o miejscu pochodzenia tego psa, ewentualnych właścicieli lub osoby chętne do jego przygarnięcia.

Więcej informacji pod numerem: 13 30 61 139.

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie o znalezieniu bezpańskiego psa

W hołdzie Janowi Pawłowi II

Utworzono dnia 06.04.2022

Wspomnienie Jana Pawła II – Honorowego Obywatela Gminy Jasienica Rosielna w 17. rocznicę Jego przejścia do domu Ojca zgromadziło wieczorem 3 kwietnia br. w sali widowiskowej w Urzędzie Gminy liczne grono uczestników, wśród których honorowe miejsca zajęli miejscowi duszpasterze. Spotkanie zorganizowane przez Wójta Gminy Jasienica Rosielna oraz Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Jasienicy Rosielnej objęło dwie zasadnicze części.

czytaj dalej na temat: W hołdzie Janowi Pawłowi II

Wieloletni Rządowy Program "Posiłek w szkole i w domu"

Utworzono dnia 31.03.2022

Koncert orkiestry Fire Band

Utworzono dnia 23.03.2022

20 marca br. w sali widowiskowej Urzędu Gminy w Jasienicy Rosielnej odbyło się bezprecedensowe wydarzenie muzyczne wyrażające solidarność mieszkańców gminy z ogarniętą wojną Ukrainą. Koncert orkiestry dętej Fire Band pod batutą Tadeusza Podulki, zorganizowany został przez Wójta Gminy oraz Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Jasienicy Rosielnej.

czytaj dalej na temat: Koncert orkiestry Fire Band

Wnioski o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy

Utworzono dnia 22.03.2022

Uprzejmie informujemy, że mieszkańcy, którzy zaoferowali zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy mogą liczyć na rekompensatę poniesionych z tego tytułu kosztów. Świadczenie pieniężne w wysokości 40 zł przyznawane jest za okres faktycznego zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy, jednak nie dłużej niż za okres 60 dni. Okres wypłaty świadczenia może być przedłużony w szczególnie uzasadnionych przypadkach, za zgodą Wojewody.

czytaj dalej na temat: Wnioski o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy

29. wystawa Malarstwa i Rzeźby

Utworzono dnia 15.03.2022

Sobotni wieczór 12 marca br. należał do utalentowanych twórców kultury z terenu gminy. Obecni w sali widowiskowej w Urzędzie Gminy mogli podziwiać 88 prac 21 autorów w ramach 29. Wystawy Malarstwa i Rzeźby zorganizowanej przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Jasienicy Rosielnej.

czytaj dalej na temat: 29. wystawa Malarstwa i Rzeźby

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 182

W poprzednim tygodniu: 682

W tym miesiącu: 1630

W poprzednim miesiącu: 3040

Wszystkich: 58129

Linki

Detektor burzy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Monitoring rzek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Instytut Ochrony Środowiska