Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gmina Jasienica Rosielna

Unia Europejska

AKTUALNOŚCI:

Piknik Rodzinny w Jasienicy Rosielnej

Utworzono dnia 07.06.2023

4 czerwca br. w blasku słońca i w przepięknej scenerii gminnego parku odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców oraz Dyrektora Zespołu Szkół w Jasienicy Rosielnej.

czytaj dalej na temat: Piknik Rodzinny w Jasienicy Rosielnej

Komunikat Przewodniczącego Rady Gminy w Jasienicy Rosielnej

Utworzono dnia 07.06.2023

Komunikat Przewodniczącego Rady Gminy w Jasienicy Rosielnej dotyczący przedstawienia przez Wójta Gminy Jasienica Rosielna raportu o stanie gminy za 2022 r. i zgłaszania się mieszkańców do udziału w debacie nad raportem

Mieszkańcy będą dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez Przewodniczącego Rady Gminy w Jasienicy Rosielnej zgłoszenia. Zgłoszenia mieszkańców Gminy Jasienica Rosielna do udziału w debacie nad raportem o stanie Gminy, przyjmowane będą do dnia 14 czerwca 2023 r. w sekretariacie Urzędu Gminy w Jasienicy Rosielnej w godzinach pracy Urzędu. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15, chyba, że Rada postanowi o zwiększeniu tej liczby.

Wzór zgłoszenia do udziału w debacie dostępny będzie w Urzędzie Gminy w Jasienicy Rosielnej - I piętro pokój nr 10 oraz na stronie internetowej urzędu.                                                                   

czytaj dalej na temat: Komunikat Przewodniczącego Rady Gminy w Jasienicy Rosielnej

HARMONOGRAM odbioru odpadów komunalnych – II półrocze 2023 r.

Utworzono dnia 07.06.2023

Informuje się, że w okresie od lipca do grudnia 2023 r., odpady komunalne z terenu gminy odbierać będzie firma FBSerwis Karpatia Sp. z o.o. Tarnów, Zakład w Krośnie.

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na II półrocze 2023 r. mieszkaniec może pobrać ze strony internetowej urzędu gminy w zakładce Gospodarka odpadami/Harmonogram  bądź odebrać w punktach dystrybucji worków na odpady komunalne tj.:

  • Blizne: Zaplecze Turystyczne (budynek koło cmentarza), poniedziałek, środa: 7:00 – 15:00, wtorek: 7:00-12:00 i  18:00 - 21:00,
  • Jasienica Rosielna: Hol budynku Urzędu Gminy, w godzinach pracy urzędu,
  • Orzechówka: Sołtys wsi Orzechówka,
  • Wola Jasienicka: Dom Ludowy, wtorek: 8:00 – 12:00 i środa: 14:00 - 18:00.

Harmonogram- II półrocze 2023 r.

Bajkowa opowieść ogniska muzycznego

Utworzono dnia 02.06.2023

26 maja br. publiczność zgromadzona w sali widowiskowej Urzędu Gminy, za sprawą ogniska muzycznego z Jasienicy Rosielnej, mogła zapomnieć o codzienności i choć na chwilę przenieść się do magicznego świata bajek. Stało się to możliwe, dzięki przepięknej muzycznej opowieści w reżyserii prowadzącej ognisko pani Marty Krowiak.

czytaj dalej na temat: Bajkowa opowieść ogniska muzycznego

Powstanie pierwszy żłobek w gminie

Utworzono dnia 24.05.2023

Gmina Jasienica Rosielna pozyskała 1 252 536,00 złotych na utworzenie 19. miejsc opieki w żłobku oraz wsparcie w jego dalszym funkcjonowaniu w ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2022–2029, realizowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

czytaj dalej na temat: Powstanie pierwszy żłobek w gminie

Nowoczesny sprzęt dla Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Jasienicy Rosielnej

Utworzono dnia 23.05.2023

W ramach Programu Infrastruktura Domów Kultury 2023 ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie gmina Jasienica Rosielna uzyskała dofinansowanie w wysokości 186 000 zł na zakup nowoczesnego sprzętu nagłośnieniowego i oświetleniowego

czytaj dalej na temat: Nowoczesny sprzęt dla Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Jasienicy Rosielnej

Blizne kolejny raz Wicemistrzem Polski!

Utworzono dnia 18.05.2023

27 kwietnia br. szkolna drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej w Bliznem drugi rok z rzędu zdobyła srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski w biegach przełajowych podczas Ogólnopolskich Igrzysk Dzieci, Młodzieży Szkolnej i Licealiady. W Bydgoszczy, wśród jedenastu startujących drużyn, chłopcy z Bliznego potwierdzili swoją przynależność do krajowej czołówki biegaczy.

czytaj dalej na temat: Blizne kolejny raz Wicemistrzem Polski!

Jubileusz 125-lecia OSP w Jasienicy Rosielnej

Utworzono dnia 10.05.2023

W dniu 6 maja 2023 r. uroczystą mszą świętą pod przewodnictwem ks bp Krzysztofa Chudzio, rozpoczęły się uroczystości Jubileuszu 125- lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasienicy Rosielnej. Następnie uczestnicy obchodów przy akompaniamencie orkiestry dętej udali się pod remizę strażacką na drugą część uroczystości, w której poświęcony został nowy sztandar jednostki, figura św. Floriana oraz dokonany został akt dekoracji odznaczeniami strażackimi za zasługi dla pożarnictwa.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego oraz fotogalerii z tego wydarzenia.

czytaj dalej na temat: Jubileusz 125-lecia OSP w Jasienicy Rosielnej

Witaj, majowa jutrzenko!

Utworzono dnia 05.05.2023

Kościelno-patriotyczne świętowanie uroczystości trzeciomajowych w Jasienicy Rosielnej rozpoczęło się tradycyjnie dziękczynną mszą świętą. Koncelebrze przewodniczył i wzniosłe kazanie wygłosił proboszcz miejscowej parafii ks. kan. Marek Zarzyczny. W obrzędy, zwłaszcza w liturgię Słowa, zaangażowali się przedstawiciele laikatu: Ewa Gurgacz, Anna Szewczyk, Anna Wójcik i Bogusław Gurgacz. Uczestnicy po zakończeniu Ofiary Eucharystycznej przemaszerowali wraz z pocztami sztandarowymi ochotniczych straży pożarnych w Bliznem, Jasienicy Rosielnej, Orzechówce i Woli Jasienickiej, pododdziałem honorowym pod dowództwem dh. Piotra Preisnera i orkiestrą z Orzechówki przed pomnik „Polonia semper Fidelis”.

czytaj dalej na temat: Witaj, majowa jutrzenko!

Niezłomny z Nazaretu

Utworzono dnia 27.04.2023

Parafialny Zespół Teatralny przy jasienickiej parafii w niedzielny wieczór 23 kwietnia zaprezentował w sali widowiskowej w urzędzie gminy spektakl pt. „Niezłomny z Nazaretu” na motywach powieści historycznej Jana Ryszarda Kurylczyka pod tym samym tytułem.

czytaj dalej na temat: Niezłomny z Nazaretu

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1064

W poprzednim tygodniu: 1045

W tym miesiącu: 3304

W poprzednim miesiącu: 5141

Wszystkich: 166865

Linki

Detektor burzy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Monitoring rzek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Instytut Ochrony Środowiska

Obrona cywilna